Kasvata ise seemnest tomatiks

Kasvata ise seemnest tomatiks

Kui kasvatad tomateid ise, siis on võimalus valida väga laia sortimendi seast ning oma kasvatatud tomatid on palju maitsvamad.

Tomat on väga tundlik taim, aga annab ka selle kasvatajale hea saagi, juhul kui taim on nõuetekohaselt kasvatatud. Nelson Garden rikkalikus kollektsioonis on kirsstomateid, tomatid kasvuhoonesse, avamaale terrassile või amplisse.

Tomatite ettekasvatamine

1) Tomati seemnete külvamisega on soovitav alustada märtsis või aprillis. Kasutada võib ettekasvatuse ajaks väikest toakasvuhoonet. Hoolitse, et toakasvuhoones on õhk niiske ja temperatuur üle +20 C , sest madalamal temperatuuril idanevad tomatid väga halvasti. Pane lisasoojuse saamiseks toakasvuhoone radiaatori juurde aknalauale või pane toakasvhoone alla soojendus matt.

2) Kui taimedel on tulnud esimesed lehed, istuta taim toakasvuhoonest ümber potti. Taim tasub istutada sügavamale mulda, sest siis juured arenevad paremini ja taim muutub tugevamaks. Pane taim lõunapoolsele aknalauale. Juhul kui see ei ole võimalik, siis kasuta lisavalgustuse andmiseks taimelampi. Nüüd taimed vajavad jahedat ja sobiv temperatuur on +18-20 C. Väeta regulaarselt.

3) Ajal kui taime juured on näha poti põhjast ja taimel on kolm lehte, on käte jõudnud aeg, millal on soovitav istutada taimed suuremasse potti. Istuta taimed nii sügavale mulda, et juured oleksid põhjas.

4) Osadel tomatisortidel peab ära lõikama külgvõsud, et saak oleks parem. Täpsemad juhised leiad seemnepakendilt.

5) Tomatile kasvuks sobiv pott on vähemalt 10 liitrit. Taim istuta õue või kasvuhoonesse, kui öine temperatuur on rohkem kui  + 8 C kraadi. Väeta regulaarselt.

Kui alustad tomatitaimede istutamist kasvuhoonesse, siis parim abivahend tomatiturba vajaduse väljaarvutamiseks on see:
 Kasvata ise seemnest tomatiks

Kasvata ise seemnest tomatiksUued tomatisordid Nelson Garden kollektsioonis: 

Lihatomat  ‘Marmandino One’ F1, Maitsev lihatomat, Ø 7-9 cm, roheliste kühmudega.

Lihatomat ‘Orange Queen’ Maitsev oranž lihatomat, peamiselt  kasvuhoones kasvatamiseks. Armastab toitaineterikast mulda.

Tomat ‘Green Envy’ Taim annab piklikke erkrohelisi magusa maitsega tomateid.

Tomat ‘Indigo Rose‘ Tume tomat. Korja, kui värv muutub lillakasmustast punaseks. Maitselt hapukas ja magus, sisaldab väga palju antioksüdante, mis on tervisele kasulik.

Kõige populaarsemad sordid:

Tomat ’Balkonzauber’ Kompaktne madal potitaim rõdule või avamaale sooja päikselisse kohta. Ümarad magusad ja maitsvad tomatid.

Tomat ‘Gardener´s Delight‘ Rikkalik saak, väiksed väga maitsvad viljad. Lemmiksort paljudes maades. Sobib kasvuhoonesse või potti rõdul.

Tomat ‘Supersweet 100’ F1 Väga saagirikas, 4 cm suurused viljad. Kasvatada kasvuhoones või mõnes muus väga soojas kohas, näit. kinnisel rõdul.

Kirsstomat Tomato ‘Tiny Tim’ Põõsastomat, rikkalik saak, väiksed magusad viljad. Sobib suurtesse pottidesse rõdul ja toas või kasvuhoones.

Tomat Sparta F1  Saagirikas taim. Punased tavasuurusega viljad. Kasvuhoone. Siduge taim üles sedamööda, kuidas see kasvab.

 

Kasvata ise seemnest tomatiksTomati sordid terassile ja rõdule: ‘Balkonzauber’, ‘Maskotka’, ‘Chocolate Cherry’,
‘Gardener´s Delight’, ‘Ildi’, ‘Sungold’ F1, ‘Supersweet 100’ F1, ‘Tiny Tim’

Tomatit kasvuhoonesse: ‘Olivade’ F1, ‘Sparta’ F1, ‘Orange Queen’ , ‘Incas’ F1, ‘Maskotka’, ‘Andine Cornue’, ‘Green Envy’, ‘Indigo Rose’, ‘Chocolate Cherry’, ‘Gardener´s Delight’, ‘Sungold’ F1, ‘Supersweet 100’ F1

Avamaa tomatid: ‘Marmandino One’ F1, ‘Balkonzauber’, ‘Gold Nugget’ , ‘Ildi’, ‘Tiny Tim’

Kirsstomatid: Sungold F1, ‘Chocolate Cherry’, ‘Gardener´s Delight’, ‘Ildi’, ‘Supersweet 100’ F1, ‘Tiny Tim’, Green Envy

Jaga
KASVATA ISE SEEMNEST TOMATIKS on lisatud ostukorvi