PERSOONILUGU: Balletisolist Sergei Upkin

PERSOONILUGU: Balletisolist Sergei Upkin

Sergei Upkin (34) on Eesti Rahvusballeti solist. Lisaks tantsijakarjäärile on Sergei 2013. aastal lõpetanud A.J. Vaganova nimelise Vene Balletiakadeemia Peterburis balletipedagoog-repetiitori eriala rakendusliku magistrina. Balletikooli õpetajaametit on Sergei tantsimise kõrvalt proovinud juba 2 aastat.

Baleriiniartisti elukutse on Sergeile väga hingelähedane ning suure pühendumusega on ta tantsijana teinud rolle nii Eestis kui välismaal. Meie kohtumise eesmärk oli teada saada, kuidas Sergei selle tuledesära, tähelepanu ja glamuuri kõrval oma puhkust veedab ning milline side on tal säilinud oma lapsepõlve ja vanavanemate Peipsiäärse koduga. „Satun Peipsi äärde väga harva, kuna balletiartistina pean olema 6 päeva nädalas pidevalt esinemis-valmis. Kuna sinna on pikk autosõit, olen kõik sealveedetud tunnid enamasti puhkust nautinud ja suurematest majapidamistöödest eemale jäänud“, arutleb Sergei.

Igal võimalusel üritab Sergei vanaisaga koos kalal ja metsas seenel või lihtsalt kõndimas käia. Vanaisaga veedetud kvaliteetaeg on täis lapsepõlve- meenutusi ja elutarkuse jagamist. Seal on rahulik ja turvaline olla, eemal kõikidest linnamüra tekitajatest. Eriti meeldib Sergeile paadiga jõkkekukkunud puid küttetarbeks koju tuua. Kuid seegi on mitmepäevane ettevõtmine ja igal suvel selleks aega ei jagugi.

Sergei koos vanaisaga. Vikat on maakodus asendamatu tööriist tänaseni

Aastaid tagasi veel noore poisikesena oli Sergei vanaisale abiks maja katuse vahetamisel ja veranda ehitusel. Lisaks on õuel väga praktiline pesuköök, mis aeg-ajalt vajab noorenduskuuri ja siis pole Sergeil raske pintsel kätte võtta ja värvima asuda. Ka puude lõhkumine ja nostalgiat tekitav vanaaegse vikatiga niitmine tuleb Sergeil endiselt hästi välja. Küsimuse peale, kas tulevikus on plaan linnakorter oma maja vastu vahetada, jääb Sergei siiski skeptiliseks. Ballett on tema elu ja ilmselt ka tulevikus. Pideva ajapuudusega võideldes ei usu ta, et jõuaks veel koduste ehitus- ja aiatöödega end siduda. Abikaasa Triinuga on nad sisse seadnud end õdusasse korterisse Tallinnas, kus täna ootavad tegemist paljud „alles paberil olevad“ remonditööd. Sergei Tallinna- kodu sai koos abikaasaga ostetud 2009. aastal. Korteris tehti meelepärane remont enamikes tubades. Köök on küll vana mööbliga hetkel kasutuses, kuid ilmselge ruuminappus on ebapraktilise köögimööbli juures suureks miinuseks. Uue köögimööbli tellimine on aga juba mõnda aega ootel.

NUTIKAS NIPP! Aeda ehitatud välipesuruum on praktiline ja mugav koht aiatöödest mustaks läinud käte pesemiseks või peenramaalt nopitud porgandipundi puhtaks loputamiseks. Miks mitte laduda sinna kuivama ka sauna küttepuud?

   


Autor: Relika Roomet

Fotod: Eliko Roomet ja  erakogu

Jaga
PERSOONILUGU: BALLETISOLIST SERGEI UPKIN on lisatud ostukorvi
Don't forget to buy these compatible products,