PERSOONILUGU: Ooperisolist Rene Soom

PERSOONILUGU: Ooperisolist Rene Soom

René Soom (38) laulab Rahvusooper Estonias alates 1997. aastast. G. Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias klassikalist laulmist õppinud René on Lihulas ja Vana-Vigalas üles kasvanud maapoiss, kes alustas oma karjääri juba varases nooruses erinevatel lavadel ja kontsertidel lauldes. Hinnatud bariton õppis aga vanemate kõrvalt tegema erinevaid ehitus- ja aiatöid, mis tänaseks on saanud üheks tema peamiseks aktiivse puhkuse väljundiks.

Persoonilugu Rene Soom
10 aasta pikkune vaev pukspuuga ja ongi valmis- imekaunis bonsai!


René on koos abikaasaga rajanud Meriväljale õdusa aiaga eramu, kus on tunda nii kogenud aiaspetsialisti kui ka maitseka sisekujundaja kätt. Aeda ümbritseb värviküllane segapeenar, kus ilutseb üle 350 erineva taimeliigi. Aianurka on oskuslikult ära peidetud ka mõnus kiigenurk, mille René ehitas ise. „Olen alati armastanud ise käed külge panna ja seepärast on 
kujunenud nii, et enamus oma vabast ajast nokitsen midagi maja kallal“, ütleb René.

Persoonilugu Rene Soom
Aianurka ehitas René kiigenurga, mis tänu ringikujulistele eritasapindadele ja romantilisele purskkaevule ning rippuvatele küünlalaternatele teevad seal istumise eriti õdusaks.


Kuna Merivälja majas on juba üle 10 aasta elatud, on sealgi, nagu enamus majapidamistes, alati mingi uus väljakutse ootamas. Hetkel plaanib pere elutuppa lõpuks kamina ehitada, mis projekti järgi oli kohe sisse
planeeritud, kuid nagu öeldakse ajutine on igavene. Nii ongi täna selles seinas söögilaud.
Samuti on plaanis elutoa põrandale uus parkett paigaldada, kuid pere kaks taksikoera muudavad hetkel selle mõtte ebaratsionaalseks.
Väikeses iluaias kujunda ise segapeenar – René aias kasvab üle 350 eri taimeliigi, kusjuures sealt leiab nii ilutaimi, ürte, maasikaid, kõrvitsat kui ka kartulit!


Persoonilugu Rene Soom

 

Jaga
PERSOONILUGU: OOPERISOLIST RENE SOOM on lisatud ostukorvi
Don't forget to buy these compatible products,