E-poes alates 100€ 0% järelmaksu intress >>

Mustamäe kauplus on ajutiselt suletud. Mustamäe e-poe väljastuste osas võetakse teiega ühendust!


 Tõhusa haljastuse näited rahvusvahelisest kogemuses

Tõhusa haljastuse näited rahvusvahelisest kogemuses

2007. aastal koostas Seattle linnavalitsus uue arengukava, milles aastaks 2025 tõstetakse kogu linna territooriumi haljastuse tõhususarv 0,75.


Foto 5: Seattle peale Green Factor´i (tõhusa haljastuse) realiseerimist. Kõniteedele on asetatud sademevee imendumiseks vuugitud plaatsillutis, mis on eraldatud sõiduteest ja hoonest sademevett imenduvate haljastatud peenardega ja puudega, ökoloogilise taseme tõstmiseks on fassaadil kasutatud vertikaalset haljastust – ronitaimi www.seattle.gov/dpd/Permits/GreenFactor/Overview/

Malmös võeti 2001. aastal aluseks Berliinis kasutusel olnud põhimõtted. Elamumessi „City of Tomorrow“ korraldusega võeti kasutusele haljasalade tõhususarv ning kinnitati haljastuse tõhususe arvutamiseks kasutatavatele elementidele tõhususarvud.

Foto 6: Elamumess Bo01 „City of Tomorrow“ saavutatud tulemus. Haljastatud katused, vuugitud kivisillutised, hooldusenergiat vähenõudvad madala põõsastikuga haljastatud alad, http://www.greenstructureplanning.eu/scan-green/bo01.html


Foto 7: Elamumess Bo01 „City of Tomorrow“ kasutatud lahendused. Vuugitud kivi- ja plaatsillutised sademevee imendumiseks, madala põõsastikuga haljastatud alad ja hooldusenergiat mittenõudvad ronitaimed http://www.greenstructureplanning.eu/scan-green/bo01.htm

Soomes alustati tõhusa haljastusega  (Soomekeeles: vihertehokuus) 2012 aastal Espoos.
 


Foto 8: Espoo kogemused. Sademevett läbilaskvate vuugitud kivisillutiste ehitustööd. Ehitustegevuse käigus säilitatavad igihaljad puud on taotluseks haljastuses kulusid kokku hoida. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kirkkoj%C3%A4rvi_Espoo_Finland.JPG.


Foto 9/10: (vasakul). Näide sademevete ärajuhtimisest ja infiltreerimisest, ala võib kasutada (paremal) ka dekoratiivelemendina ning puhkekohana (Asuntomessut Jyväskylässä 2014).


Foto 11/12: ronitaimed seinapindade elustamisel ja soojusenergia tõhustamisel. Ronitaimede abil saab mõjutada nii hoone sisetemperatuuri kui ka elustada monotoonseid seinapindasid. Allikas: Asuntomessut Jyväskylässä 2014.

Autor: Arvi Altmäe 

Jaga
TõHUSA HALJASTUSE NäITED RAHVUSVAHELISEST KOGEMUSES on lisatud ostukorvi
Don't forget to buy these compatible products,