Veebruari aiatööde meelespea

Veebruari aiatööde meelespea

Veebruaris on õige aeg varuda köögivilja- ja lilleseemneid (nt. paprika, baklažaan, ripp-petuunia, begoonia, lobeelia jt.) ning kuu teisel poolel esimesed külvid teha. Ära kiirusta – parem mõni nädal hiljem kui varem! Samuti tuleb katta igihaljad ja ka teised päikesetundlikud taimed varjutuskangaga, et päike neile liiga ei teeks.

Veebruari aiatööde meelespea
Pihustiga kastmine

Taimede ettekasvatamise õnnestumiseks on vajalikud järgmised toiminguid:

* Osta Bauhofist soovitud seemned, näiteks Suvipiha sarja seemned.
* Osta korralik külvisubstraat, see sisaldab väetist ja on haigusvaba. Kvaliteetne toode tagab seemnete õnnestunud idanemise.
* Külva seemned niiske külvisubstraadiga täidetud plastpotti, külvikasti või ettekasvatuskassetti. Kata külvid ning hoia potid soojas ja niiskes. Parimad tingimused seemnete idanemiseks saad ostes endale toakasvuhoone. Ära unusta külvide õhutamist ning vajadusel piserda käsipritsiga.
* Paprikataim jt taimed, mis taluvad halvasti ümberistutamist, on mõistlik külvata turbatabletti – nii jääb juurekava suuremasse potti istutamisel vigastamata.
* Tõsta taimed aknalauale alles siis, kui külvid on tärganud.

Pikeeri taimi märtsis kui külvidel on idulehed täielikult välja arenenud ja on märgata idulehtede vahelt esimese pärislehe ilmumist. Siis võid külvata ka üheaastaseid maitsetaimi – basiilikut ja rosmariini – ja muidugi suvelilli. 

Jaga
VEEBRUARI AIATööDE MEELESPEA on lisatud ostukorvi
Don't forget to buy these compatible products,