Põrandakütte mugavusautomaatika kindlasti. Aga milline?

Põrandakütte mugavusautomaatika kindlasti. Aga milline?

Tark ja säästlik kütte juhtimislahendus hoiab igas ruumis nii külma ilmaga, tööl oldud ajal kui ka magades just sellist temperatuuri, mille kasutaja on valinud, tuues rõõmu nii enesetundele kui ka rahakotile.

Põrandakütte juhtimiseks on kahte tüüpi automaatikat. Ühel juhul saavad ruumitermostaadid oma toite kontrolleri toiteplokist kahesoonelise juhtme kaudu. Teisel juhul on termostaatidel autonoomne, kahest AAA-tüüpi patareist tulev toide. Need patareid peavad termostaadis vastu keskmiselt viis aastat.

Temperatuuriinfot edastavad termostaadid kontrollerile signaalidena, mis juhtmetega variandi puhul liiguvad mööda juhtmeid ja teisel juhul raadio teel. Seega on põrandakütte mugavusautomaatika laias laastus kas juhtmetega või raadiosüsteem.

 

Lahendus lähtub ootustest

Valik oleneb eelkõige sellest, kui suurel määral soovib kasutaja oma küttesüsteemi parameetreid seada ja milliseid lisafunktsioone ta vajab.

Nii juhtmetega kui ka raadio teel toimiv mugavusautomaatika võimaldavad:

• juhtida kütet ja jahutust;
• reguleerida ruumi temperatuuri termostaatide info alusel, kusjuures üks termostaat võib juhtida kontrolleri kaudu mitut termoajamit;
• piirata põrandapinna minimaalset ja maksimaalset temperatuuri;
• seada automaatika perioodiks, kui inimesed ruumides ei viibi, puhkuse režiimile;
• tasakaalustada põrandaküttesüsteemi automaatselt (dünaamiline energiajuhtimine);
• juhtida ringluspumpa relee kaudu.
• mugavus- ja säästurežiim (ööpäeva piires taimeriga; igas ruumis isemoodi).

Raadio teel juhitav mugavusautomaatika võimaldab

• 
rakendada mugavus- ja säästurežiimi;
• avada möödaviiguruumi kütteringi, kui kontrolleri kõik ülejäänud kütteringid on suletud;
• reguleerida pealevoolu temperatuuri;
• kasutada mugavusseadet, mille puhul köetakse põrandat ka juhul, kui ruumi temperatuur on üle seadistuspunkti. See väldib põranda jahtumist kamina kasutamisel;
• rakendada kütte kaugjuhtimiseks SMS-moodulit.

Eri termostaatide, kontrollerite ja juhtpaneelide võimalused on erinevad. Iga automaatikasüsteem pannakse kokku just neist komponentidest, mis tagavad konkreetsele kasutajale sobiva lahenduse.

 

Termostaadi paigaldamine

Juhtmetega mugavusautomaatika puhul on hädavajalik seada juhtmed kohale juba ehituse käigus. Tavaliselt paigaldatakse termostaat ukse kõrvale lüliti kohale, kõrgusele 1,2–1,5 m. Hiljem on juhtmega termostaate ümber paigutada üsna keeruline.

Juhul, kui termostaatide juhtmed on jäänud õigel ajal vedamata, võetakse kasutusele raadio teel juhitav automaatika.

Termostaati ei ole mõistlik paigaldada ruumis õuega külgnevale seinale või kohta, kus talle võib päike peale paista. Kodutehnika paigutusega tuleb samuti arvestada, sest soojust eraldava seadme läheduses saab termostaat ruumi tegelikust temperatuurist väära pildi ja elamine võib jääda seetõttu alaköetuks.

Raadio teel juhitava süsteemi eelis on see, et termostaatide asukohad tuleb välja valida alles siis, kui ruumid on juba kasutusele võetud ning mööbel ja kodutehnika paigas.

Jaga
PõRANDAKüTTE MUGAVUSAUTOMAATIKA KINDLASTI. AGA MILLINE? on lisatud ostukorvi
Don't forget to buy these compatible products,