KODU RATASTEL OSA 5: seinte, lae ning põranda paigaldamine

Jagage:

Kui siiamaani näeb iga kaubiku koduks ehitamise protsess laias laastus üsnagi sarnane välja, siis edasise töö käigus mängivad suuremat rolli isiklikud eelistused – millise asetusega buss hakkab olema, milline on seinte, lae ja põranda viimistlus ja muud detailid, millega olemine koduseks ja hubaseks muudetakse.


Lifeisaview otsustas esmalt kogu bussi katta vineeriga ja seda väga lihtsalt põhjusel: „Ohutuse mõttes peab olema kogu mööbel tugevalt kinnitatud seinte ja põranda külge. Selle asemel, et leida alati üles kaubiku tugiraam, otsustasime hoopis vineeri lasta tiheda sammuga bussi raami külge. Selliselt saame hiljem mööblit kinnitada vastavalt vajadusele ja soovi korral ka viimistlust vahetada.“

Eero kirjeldab plaatide välja lõikamist: „Mõõdad, kontrollid ja siis lõikad. Seintele ja lakke kinnitamisel peab olema keegi abiks, kes hoiab plaate kuniks teine kinnitab. Lae puhul tundsime isegi ühest lisa kätepaarist veel puudu, sest 4 mm vineerplaat paindub väga hästi ja lakke augu ette puurimisel ja siis kruviga kinnitamisel oli tükk tegemist suuri plaate paigas hoida.“ Kuna stardikuupäev oli natukene enam kui nädala pärast, siis otsustati appi kutsuda sõber Mats, kellega koos ehitades tehti kahe päeva jooksul väga suuri edusamme.

Vana põrandat üles võttes avastati mõned roosteaugud, mis enne uue põranda paigaldamist lasti kinni keevitada. Esialgu plaaniti ka põrand ära soojustada, aga nähes kui vähe jääks Eerole pearuumi, siis loobuti sellest. Bauhofist saadi kaasa hea soovitus kasutada tuuletõkkeplaati, mis aitab kaasa vibratsiooni vähendamisele, pakub mingil määral soojustust ja on veekindel.

Tuuletõkkeplaadile paigaldati 12 mm OSB-plaat samal eesmärgil, mis seinte ja lae puhul. Rattakoobaste juurest sai nii täpselt välja lõigatud ja OSB omavahel soontesse asetatud, seega otsustati põrandat mitte kaubiku külge kinnitada.

Tuuletõkkeplaat

Eero ja Mari-Anne vaatavad tagasi kogu ehitusprotsessile: „Kui 16 päeva tundub esmapilgul väga kiire töö, siis ühe või lausa kahe sõbraga oleks me saanud sellises konfiguratsioonis bussi valmis ühe nädalaga. Kui oled otsustanud samasuguse seikluse ette võtta, siis soovitame soojalt sõpru appi kutsuda. Seltsis läheb ehitus kiiremini, saab palju nalja ja miks ka mitte, äkki mõnel sõbral tekib sarnane idee.“

Järgmises osas ootab ees mööbli ehitamine. Senise töö eest on noored kodu ehitajad saanud palju positiivset tagasisidet ja nad tänavad kõiki, kes nende seiklustele kaasa elavad. Leia „Kodu ratastel“ Youtube´ist ja Instagramist @lifeisaview alt.

Jagage: