E-poes alates 100€ 0% järelmaksu intress >

Sisustusblogger Miramii: „Toadisainer aitab valida kodule värvid“

Sisustusblogger Miramii: „Toadisainer aitab valida kodule värvid“

„Kuigi skandinaaviapäraselt valged seinad on endiselt väga populaarsed ja neid taustana kasutades on imelihtne tuba hubaseks ja koduseks sättida, siis tahest-tahtmata imbub sisekujundusmaailma aina rohkem värve. Seda nii detailides, tapeetide näol kui ka seinavärvidena. Ja tihti leiavad valgete seinte omanikud end mõttelt, et mis oleks kui… Mis oleks, kui oleks julge ja annaks kodule ühe värvilise kontrastseina. Või lisaks värvi mitmele seinale. Ja mis siis saaks, kui ühes ruumis kasutaks erinevaid toone. Aga kuna julge hundi rind on haavleid täis ja tark ei torma, tasuks siiski enne rullide värvi sisse kastmist natukene mõelda,“ nii mõtiskleb hinnatud sisustusblogger Miramii, kes tegi tutvust Bauhofi Toadisaineriga.

Toadisainer võimaldab lisaks tubade disainimisele kalkuleerida vajaminevate materjalide kogused ja koostada ostunimekirja koos hindadega. Toadisaineri abil on hea võimalus kombineerida värve ja katsetada erinevaid lahendusi materjalide valikul.

 

 

 

Uued värvilahendused Toadisaineri abil

Aasta alguses Pärnusse kolinud Miramiil on käsil uue kodu remont ja õiget värvilahendust ootab esik ning selle kõrval asuv suur köögisein. Viimasele on korteris plaanis anda kandev roll ja seetõttu peab sein tulema silmapaistev, eriline ja huvitav. Kuid siiski mitte väsitav. Hinnatud sisekujundaja teab, et enne poodi tormamist on vaja plaan paika panna. Miramii leiab, et Toadisainer on suur abimees neile, kes on oma ruumide kujundamise algetapis ning ei suuda veel õigeid toone ja materjale välja valida: „Programmis saad valida erinevate tubade, stiilide ja erinevate seinakattematerjalide vahel. Kuna minu köök on ühtlasi ka söögituba ja üsna korteri keskne ruum, siis selle toa planeerimisel valisin ma hoopiski elutoa variandi. Seal olid värvid näha umbes nii, nagu minul kodus - üks suur-suur sein, nagu minul köögis ja teine natukene väiksem - koridori oma.“

Miramiile oli juba ammu silma jäänud üks kena toon - "terracota". „Natukene punakas, natukene roosa, väga värviline, väga elav ja ääretult julge. See tundus olevat täpselt selline värv, mis suudab elutoast langevat valgust edasi kanda ja hommikuste valguskiirtega osavalt mängida,“ kirjeldab ta oma mõtetes olevat kujutluspilti.

Miramii disain Toadisaineris

 

 „Programmis ma täpselt sellist värvi küll ei leidnud, kuid valisin sinna värvi, mis meenutas seda varjundit, kuidas sama sein pimedas välja näeb. Ja hakkasin paarilist otsima. Katsetasin halli, aga seekord kuidagi ei taha. Helesinist, ehk "duck egg blue" tooni ei soovinud seal näha minu elukaaslane ja siis ühel hetkel leidsingi selle õige. Helerohelise, natukene nagu oliivikarva. Tasane, helge ja uhke, terava seina kõrvale ilusasti sobiv.“ Miramii tõdeb, et tänu Toadisainerile õnnestus silme ette tekitada reaalne pilt ja julgele värvilahendusele ka elukaaslase heakskiit saada.

 

2018 aasta trendid värvimaailmas

Kas tegemist on huvitava kokkusattumisega või viis sisekujundaja vaist Miramii värvitooni valikul selle aasta kõige trendikama värvini? Tikkurila värvieksperdid valivad aasta värvitooni lähtudes trendidest, nähtustest ja meeleoludest. Käesoleval aastal kuulutati värvimaailmas kõige trendikamaks punast savi meenutav soe punakaspruun terracotta.

 Tikkruila aasta värv 2018 on N405 Terracotta (Foto: Tikkurila)

 

Terracotta koosneb pigmentidest, mis peegeldavad sooja valgust. Kollaka varjundiga loomulik valgus paneb lõunapoolsel pinnal punased pigmendid särama ja tõstab selle tähelepanu keskmesse. Jahedam põhjapoolne valgus toob esile rahulikumad pruunid toonid.

Käesoleval aastal on trendikad veel Minerals värvikollektsiooni maalähedased ja julged värvid, mis ühendavad õhu ja maa klassikalised elemendid. Pruunide varjunditega murtud punased toonid, kahvatu liivakarva toon, kõik sinised ja tumehallid värvitoonid sobivad üksteisega täiuslikult nagu looduseski. Minerals värvikollektsiooni toonid sobituvad hästi terracottaga. Ole julge ja kombineeri interjööris ainult soojad toonid või mängi jahedate ning punaste värvitoonidega.

Tikkurila Minerals värvikollektsioon (Foto: Tikkurila)

 

 

„Skandinaavia stiil liigub järk-järgult euroopalikuma maalähedasema värvipaleti suunas. Erinevad tekstuurid ja läikeastmed lisavad värvikombinatsioonidele täiesti uue mõõtme,” kirjeldab Tikkurila trendianalüütik Nina Bruun 2018. aasta kollektsiooni.

 

Trendikad seinad Miramii kodus

Miramii tunnistab, et pärast katsetusi Toadisaineriga ja erinevate lahenduste proovimist, on toonide sobivus justkui reaalselt nähtud ning oluliselt julgem tunne värvimistöödega algust teha.

Lisaks värvidele, saab testida ka keraamiliste plaatide, tapeetide ning põrandate sobivust ja näha, kuidas valitud materjalid omavahel koostööd teevad. Sisestades programmi ruumi mõõdud, saab Toadisaineris ka materjalide kogused välja arvutada ning seejärel ostunimekirjaga poodi suunduda.

Tänu hoolikalt valitud värvidele muutus Miramii akendeta köök elavaks ja esik sai uue hingamise.

 Julged ja säravad värvid Miramii uues Pärnu kodus

 

 

Bauhofi remondiblogist leiad kasulikku lugemist seinte ja lagede värvimiseks, tapeetimiseks, laminaatparketi paigaldamiseks ja teisteks remonditöödeks

Jaga
SISUSTUSBLOGGER MIRAMII: „TOADISAINER AITAB VALIDA KODULE VäRVID“ on lisatud ostukorvi
Don't forget to buy these compatible products,