Uus seinapealne torustik mõne tunniga

Uus seinapealne torustik mõne tunniga

Vanemas eramus ja kortermajas võivad seni elanikke laitmatult teeninud veetorud varem või hiljem ilmutada väsimuse märke- katlakivi ladestuste tõttu on torude sisemine läbimõõt aja jooksul oluliselt vähenenud ja ühenduskohtades hakkab tekkima kahtlaseid roosteplekke. Mis siis ette võtta?

 

Öeldakse küll, et tark ei torma, aga enne, kui on lootusetult hilja, võiks torustiku renoveerimisele mõelda küll.

Juhul kui korteris või eramus on plaanis teha suuremaid remonditöid, saab seinakonstruktsioone ka avada ja asendada vanad torud uute seinasiseste ajakohasest materjalist torudega. Selline lahendus on üldjuhul aga väga töömahukas ja aeganõudev ning ka üsna kulukas. Kunagi seinte sisse paigaldatud terastorudega on asi eriti hull, sest nende puhul jäävad nähtavad eelhoiatused silme alt peitu ja siis on pahandused veekahjuna üsna suure tõenäosusega mõne aja pärast ka käega katsutavad.

Lihtsa ja taskukohase lahendusena pakub näiteks Uponor alumiiniumkihiga plasttorusid ehk komposiittorusid, mis sobivad hästi ka seinapealseks paigalduseks. Need torud on valget värvi ja mingit viimistlust nad ei vaja.

 

seinapealne torustik

Mitmekihiline komposiittoru ühendab eneses metall- ja plasttorude kõik eelised, välistades samas nende puudused.

 

Mugav seinapealne renoveerimistorustik

Komposiittoru on oma olemuselt alumiiniumtoru, mida katab seest ja väljast suure temperatuuritaluvusega plastkiht. Alumiiniumkiht annab torule kujupüsivuse ja väiksema joonpaisumise võrreldes ainult plastist valmistatud toruga. Samas jääb komposiittoru kaalult kergeks ja seda on lihtne painutada. Toru on ka korrosioonivaba ja tema sileda sisepinna külge ei haaku eriti ka katlakivi.

Komposiittorusid on saadaval nii rullis kui ka sirgena. Seinapealsel paigaldamisel tuleks eelistada sirgeid torusid. Süsteemi ühendamiseks saab kasutada laia pressliitmike valikut. Ühenduste tegemine on puhas: ei ole vaja teha mingeid joote- ega keevitustöid.

Vannitoa torusid on võimalik lausa nii vahetada, et siseviimistlus ei saa üldse kahjusta.

 

Kiire ja tõhus töö

Vanad torud võivad komposiittorudega asendamise korral seinte sisse jäädagi ja läbimõeldud töökorralduse puhul ei kesta veekatkestus üle paari tunni. Vana torustik saab toimida kuni selle hetkeni, kui vee sisend või püstik ühendatakse uue paigaldatud torustikuga.

Tänu suurele tootevalikule ja töökindlusele on komposiittorustik end aastate jooksul näidanud väga hea võimalusena majapidamises. Asjatundliku, oma tööst lugu pidava meistrimehe käes käib sellise lahenduse paigaldus üsna kiiresti ja lõpptulemus on silmale hea vaadata.

Jaga
UUS SEINAPEALNE TORUSTIK MõNE TUNNIGA on lisatud ostukorvi
Don't forget to buy these compatible products,