EV100 juubelikingitus - Lapsed koolihoovi liikuma ja õppima!

EV100 juubelikingitus - Lapsed koolihoovi liikuma ja õppima!

Aitame koostöös MTÜ-ga Eesti Rohelised Koolihoovid teha kingituse Eesti Vabariigi 100 juubeliks muutes koolihoovid rohelisemaks ja õpilaste õppetingimused ning mängu– ja liikumisvõimalused mitmekesisemaks. „Lapsed koolihoovi liikuma ja õppima!“ kingitusprojektis osaleb 15 kooli üle Eesti. Koolihoovide korrastamisesse on kaasatud koolipered, omavalitsused, lapsevanemad ja kohalikud kogukonnad.

Esimeste talgupäevadega tehti algust juba kevadel. Kingitusprojekt lükati käima Tallinna Saksa Gümnaasiumis, kus õpilased koos õpetajate ja lastevanematega ehitasid taimekast-istepingid ning pistsid mulda nii köögivilja –kui ilutaimede seemned.

Taimekasti efektsemaks muutmiseks kasutati bambuskeppe, mille kõrvale istutati aed – ja õisoad, et
need kasvades mööda bambuskeppe ronima hakkaks.

 


Taimekastide ehitamine mais: moodulite valmistamiseks kasutati terrassilaudu, prusse, samuti segukaste.

 

  

 
Tallinna Saksa Gümnaasiumi sisehoov septembris

Vastseliina Gümnaasiumis ja Pühajärve Põhikoolis võeti ette putukahotellide ehitamine. Valminud hotellid on laste kujundatud ja nii Vastseliinas kui Pühajärvel võtsid ehitamisest osa väiksemate klasside õpilased. Pühajärvel kaasati ehitustöödel ka maastikuehitaja ja arboristid ning talgupäeval valmis mõnus väliõppeklass, mis on ääristatud lillede ning putukahotellidega.


Eesti sajandaks sünnipäevaks ehitati Pühajärve Põhikooli õuele vahvad putukahotellid ja väliõppeklass.

Putukahotellide ehitamine on vahva tegevus, mida ka koduaias koos lastega ette võtta.

Suve jooksul korrastati veel Käru Põhikool, kus koolimaja ja sõidutee vahele istutati elupuuhekk, ehitati bambuskeppidest varjualused, istutati erinevaid taimi ning hooldati  ja täiendati uute istikutega peenraid.

Kohila Gümnaasiumi koolihoov muudeti rõõmsamaks maha joonistatud liiklusmängudega ja ehitati istepink-taimekastid. Väikeste klasside õpilased võtsid liikumismängud kiiresti omaks, hüpates ja liikudes hoovis igal vabal hetkel.

Vaata videolõiku tegusast talgupäevast Kohila Gümnaasiumis:

 

Albu Põhikooli rajatakse maastikuarhitekt Anu Parksepp-Lahe eestvedamisel viie meele aed, mille eesmärk on pakkuda samaaegselt tähelepanu ja lõõgastust nii laste kuulmis-, nägemis-, haistmis-, kompimis-  kui maitsemeeltele.

Sügisel jätkuvad tööd ja koolihoovide korrastamised Suure-Jaani Koolis, Jüri Gümnaasiumis, Kärla Põhikoolis, Tilsi Põhikoolis, Lustivere Põhikoolis, Pärnu Rääma Põhikoolis, Käina Gümnaasiumis, Merivälja Koolis ja Elva Gümnaasiumis. Tööde nimekiri on pikk, näiteks on  plaanis ehitada lauatennise lauad, tasakaalurajad, päikesekell-labürint, suured puidust lauamängud, välikohvik ja veel teisigi põnevaid atraktsioone. Õpetajate juhendamisel saavad lapsed kujundus- ja ehitustegevustes kaasa lüüa ja rohelisema koolihoovi saamiseks oma panuse anda.

 

Fotode autor:  Anu Parksepp-Lahe

Jaga
EV100 JUUBELIKINGITUS - LAPSED KOOLIHOOVI LIIKUMA JA õPPIMA! on lisatud ostukorvi