Rõdutaimede kastmine ja lõikamine

Rõdutaimede kastmine ja lõikamine

Kastmise tihedus sõltub ilmast, mulda kuivatavad nii päike kui tuul. Kõige rohkem vajab taim vett aktiivse kasvu ja õienuppude moodustamise ajal.

Mida sügise poole aeg kulgeb, seda vähem taim vett vajab, sest siis on ööd niisked ning jahedad. Samuti on veevajadus väiksem vihmasel ajal, sest taimed saavad osa vajaminevast veest õhust. Kindlasti tuleb kasta mulda, mitte taimi, sest vastasel juhul võib vesi rikkuda nii taimede välimust kui ka soodustada haigestumist. Parim aeg taimi kasta on õhtul või varahommikul. Rikkalikult õitsevaid ja lopsaka lehestikuga taimi tuleb vajaduse korral kasta nii hommikul kui õhtul. Muld peab saama kogu poti ulatuses märjaks. Kui muld (turvasmullad) on nii kuivanud, et ei võta enam vett sisse ning taimed on lontis, tuleks taimed koos potiga umbes tunniks ajaks vette tõsta ja lasta neil varjulises kohas toibuda.
 

Suvelillede hoolduslõikus

Rõdutaimede kastmine ja lõikamine
Sinine lobeelia

Vähemalt kord nädalas tuleks ära lõigata närbunud õied, et taimed ei saaks seemneid kasvatada. Vähem muret on lilledega, kes puhastuvad ise närbunud õitest, nagu harilik kaksikkannus, feerulalehine ruse, lamav sanvitaalia, sultan-lemmalts, alatiõitsev begoonia, kipslill, südajas suutera, ibeeriselehine tukalill, kosmos, sinilobeelia, sinine tiiviklill, kirju toreenia, aed-raudürt, väikeseõielised petuuniad. Väljavahetamist või tagasilõikamist vajavad väljaveninud, paljaks jäänud vartega ja õitsemise lõpetanud taimed, nagu lobeeliad, kaksikkannus, kivikilbik. Tagasi tuleb lõigata terve taim korraga kuni roheliste lehtedeni või jättes alles 5–6 lehte. Pärast korralikku väetamist hakkavad taimed paari-kolme nädala pärast taas õitsema.

Suvelilled vastu talve

Kui öökülmad on suvelilled rikkunud, tuleks need kohe maha lõigata ja soovi korral istutada asemele sügisel lillepoodides müüdavad eerikad, kanarbikud, ebaküpressid jne. Mulda võib torgata ka igihaljaid või värvilisi oksi. Kui tegu pole talvekindla potiga, tuleb see mullast tühjendada ja viia hoiukohta.
 

Autor: Eneli Käger
Substral®-i aianduskonsultant

Jaga
RõDUTAIMEDE KASTMINE JA LõIKAMINE on lisatud ostukorvi
Don't forget to buy these compatible products,