4 tunniga Telli&Nopi tellimuse täitmine pole kuni 25.10 võimaldatud.
Täidame teie tellimused esimesel võimalusel. Vabandame võimalike ebamugavuste pärast!

 

IDEE: Tuba õues

IDEE: Tuba õues

Eestlaste grillihooaeg algab tavaliselt esimese päikesepaistelise päevaga, mõnel puhul juba veebruaris-märtsis. Kui aias on on väike suveköök, lehtla või grillmajake, pergola, varikatus, paviljon (heal lapsel mitu nime), kus on hea ka niisama viibida, on mõnus ilma trotsida nii talvel lumega kui suvel vihmadega.

Paviljon aias
Pilt: Paviljon aias

Modernsesse eksterjööri sobiv pergola
Pilt: Modernsesse eksterjööri sobiv pergola

Suveköök
Pilt: Suveköök


Lisaks oma funktsionaalsusele, täiendab ehitis aeda kas vaatepunkti loomise või siis hoopiski inetumate vaadete varjamisega. Sõltuvalt aia suurusest ja selle planeeringust, võib väike lehtla luua ka salapära ning huvi aias ringi uidata.

Samas on enne aiamaja hoogsat püstitamist vaja läbi mõelda mitmeid asjaolusid ning parimal juhul kaasata planeerimisse maastikuarhitekt. Sobivus elumaja arhitektuurse stiiliga on väga oluline. Modernse maja väikesesse aeda ei sobi eriti mõisastiilis paviljon. Samuti on tähtis ehitise proportsioon ja paigutus aias (õhtupäikesele orienteeritus), materjalid, ligipääs (väike teerada, laudtee jm).

Õues olemise „tuba“ on mõnus täiendus hästi planeeritud aeda, eriti kui sealt avanevad toredad vaated krundile. See tekitab lisaks grillimispaigale ja vihmahoo ajal varjumisele ka koha, kus saab suvisel ajal uhkes üksinduses nautida hommikukohvi ja ajalehte ja kuulata mõnuga aia hääli.
 

Autor: Signe Kangur

 

Jaga
IDEE: TUBA õUES on lisatud ostukorvi