Ilupuud või köögiviljad pottides ja istutuskastides

Ilupuud või köögiviljad pottides ja istutuskastides

Kreatiivne leid köögiviljade kasvatamiseks

Viimasel ajal kasvatatakse lisaks suvelilledele pottides päris palju mitmeaastaseid taimi alates okaspuudest kuni püsililledeni välja. Ka nendele taimedele oleks hea anda kevadel mulda pikatoimelist ja eelistatult eriväetist (näiteks Substral Compo®, Osmocote®), et tagada minimaalne toiteelementide vajadus.


Vastavalt vajadusele saab taimi hiljem turgutada lahustuvate kvaliteetsete pulberväetistega (MiracleGro®, Schultz®), mida profid kasutavad ka mullata (hüdropoonika) taimede kasvatamisel, sest need ei tohi sisaldada midagi kahjulikku, kuid peavad sisaldama kõike vajalikku.


 

Potid ja istutuskastidÜha suurenevaks trendiks on ka söödavate taimede kasvatamine pottides, kastides ja kottides. Köögivilja kasvatamine pottides ja kottides õnnestub paremini, kui panustame pisut rohkem kasvumulda, kasutades head viljakat mulda või spetsiaalset istutussegu (Substral® Naturen® Köögivilja jt taimede istutussegu loodusliku kompostiga Terra Humus, Substral® Naturen® Maitsetaimede ja külvi muld+looduslik kompost Kekkilä® peenramuld jt erinevate istutuskottide segud).


Substral® Naturen® Köögivilja jt taimede istutussegu loodusliku kompostiga Terra Humus. Sobib erinevate taimede kasvatamiseks noortaimest kuni saagikandvuse lõpuni ning mulla parandamiseks.

Looduslik Terra HUMUS sisaldab suures koguses looduslikke humiidhappeid, mis soodustab seemnete idanemist, taimede juurdumist ning parandab taimede vastupanuvõimet haiguste suhtes.

Substral® Naturen® Maitsetaimede ja külvi muld+looduslik kompost. Madala toitainete sisaldusega 100% looduslik muld. Sobib erinevate maitsetaimede kasvatamiseks ja väikese ja keskmise toitainete vajadustega taimede ettekasvatamiseks, seemnete külviks ja taimede pikeerimiseks. 

Looduslik kompost parandab idanemist, soodustab taimede juurdumist ja parandab nende vastupanuvõimet haiguste suhtes.


                                                                          Substral                                                        Substral terra humus                                

Substral® Naturen® Külvi- ja maitsetaimede muld+looduslik kompost sobib seemnete külviks ja taimede pikeerimiseks ning väikese ja keskmise toitainete vajadustega taimede kasvatamiseks (nt. maitsetaimed).
Sellegipoolest ei saa me eriti hästi hakkama ilma väetamata. Väetamisel võiks eelistada mitmekülgsema toiteelementide sisaldusega looduslikke (taimsed teed, Kekkilä®, Vilmorin® jt) või siis tänapäevaseid kvaliteetseid väetisi (Substral® Miracle-Cro®, Compo®, Substral® Osmocote® jt), mis ei ole küll alati puhtalt orgaanilist ja looduslikku päritolu, kuid taimed omastavad neid kergesti, tagades optimaase kasvu ja kvaliteetse saagi. Samuti on sellistes väetistes viidud miinimumini kahjulike ainete (raskemetallid, kloor, fluor, väävel jne) sisaldus.
Substral® Miracle-Cro® Universaalne kiiretoimeline pulberväetis sobib kõikide aiataimede väetamiseks.
Substral® Miracle-Cro® Tomatite väetis. Kasutamiseks taime tärkamisest kuni kasvu lõpuni. Tagab optimaalse kasvu, rikkaliku õitsemise ja viljumise ning maitsva saagi. Võib kasutada õitsemist soodustava väetisena.
Substral® Miracle-Cro® Rooside väetis. Sobib kõikide rooside jt õitsvate põõsaste ja püsilillede väetamiseks. Toob esile sordiomase värvi.
Substral® Osmocote® Rooside, püsilillede jt õitsvate põõsaste väetis kõikide rooside, püsilillede, õitsvate põõsaste jt väetamiseks avamaal ja pottides. Võib kasutada aia üldväetisena.
Substral® Osmocote® Tomati, paprika, kurgi jt köögiviljade ning maitsetaimede väetis sobib kasutamiseks taimede külvil, pikeerimisel.
Substral® Osmocote® Okaspuude jt igihaljaste taimede väetis kasutamiseks nii avamaal kui pottides. Täiendav magneesiumi ning rauasisaldus tagavad ja aitavad taastada igihaljaste lehtede rohelisuse.

Ilupuud või köögiviljad                               Ilupuud või köögiviljad                               Ilupuud või köögiviljad                              Ilupuud või köögiviljadAutor: Eneli Käger
Substral®-i aianduskonsultant

Jaga
ILUPUUD VõI KööGIVILJAD POTTIDES JA ISTUTUSKASTIDES on lisatud ostukorvi