Kõige parem hekitaim on elupuu

Kõige parem hekitaim on elupuu

Elupuu hekitaimena annab kõige kiiremini soovitud tulemuse – aastaringse privaatsuse ja koduhoovi ümbritseva rohelise seina. Vastavalt soovile võite osta kas väikesed 50 cm taimed või kohe 2 m taimed.

Istutamine

  • Istutusauk kaeva kaks korda suurem, kui istiku mullapall. Istutusauku lisa okaspuudele mõeldud mulda või turvast. Istutamisel jäta taime juurekael ja mullapind samale kõrgusele.
  • Jooksvale meetrile istuta 2-3 taime nii, et taimede küljed peaaegu kokku puutuvad, sest nõnda saad kiiresti kauni ja tiheda heki.
  • Peale istutamist tuleb taimed kindlasti kasta ning lõigata taimede ladvad kuni 20 cm tagasi. Tagasilõikamine tagab taimede kiirema kokku kasvamise.
  • Kevadel kasuta okas- ja elupuude raviks ning tugevdamiseks Horticomi Kevadine lisaväetis okaspuudele (mõrusool) 2kg, mis aitab taimel paraneda külmakahjustustest ning taastada erksa värvi ja tugevdada juurestikku.
  • Ära unusta taimi ka suvel kasta! Taimi kasta põhimõttel, et pigem harva kuid väga põhjalikult.

Sordid hekiks

Kõige parem hekitaim on elupuu
Mullapalliga elupuu 'Smaragd'


Kõige kiirema kasvuga sort hekiks on ’Brabant’ (juurdekasv aastas kuni 40 cm), kui heki kasvamisega kõrgusse on rohkem kannatust oodata, siis ilusa heki saab sordist 'Smaragd'. ’Smaragd’ on tiheda korrapärase kitsaskoonilise võraga puu, aastane juurdekasv kuni 15 cm. 

’Brabant’ ja ’Smaragd’ sortide erinevad suurused on müügil kõikides Bauhofi kauplustes.

Loe ka okaspuuhekkide pügamisest siin>>

 

Jaga
KõIGE PAREM HEKITAIM ON ELUPUU on lisatud ostukorvi