Taimede pikeerimine

Taimede pikeerimine

Pikeerimine annab taimele ruumi kasvada, parandab valgustingimusi ja pikkade juurte tagasinäpistamine soodustab tugeva juurestiku arenemist. Enamasti pikeeritakse taimi ühe korra.

Kuidas pikeerida?
• 

Kurgitaimede ettekasvatamine
Kurgitaimede ettekasvatamine

Pikeeri taimi ümber kahe pärsilehe faasis. Ära aja neid segamini idulehtedega. Idulehed on enamasti lihtsad ja ümarad. Esimene pärisleht aga on täiskasvanud taime lehe sarnane.
• Kasvusubstraat, kuhu taimed ümberistutatakse, peab olema külvisubstraadist märksa toitaineterikkam. Kiiresti arenevad seemikud vajavad palju toitaineid. Hea oleks kui kasvumuld sisaldaks täisväetist koos kõigi mikroelementidega. Lisa kasvusubstraadile aeglaselt lahustuvat täisväetist, siis jagub taimele toitaineid pikaks perioodiks.
• Ümber istutada võib hõredamalt ka külvikasti, kuid nüüd on juba parem kasutada kassette, potte või tablette. Kasvukohale istutades istutame taime siis koos arenenud mullapalliga ja taimel on lihtsam kohaneda.
• Kasta seemikud enne korralikult läbi. Võta ettevaatlikult kinni taime idulehest ja tõsta ta mullast välja kaasaaidates pikeerpulga või teise käe sõrmede abil. Pika juure võid veidi tagasi näpistada. Istuta taim kuni idulehtedeni (nii ei veni taim välja) uude anumasse, kuhu on eelnevalt tehtud piisavalt suured istutusaugud, et seemiku juured kenasti ära mahuks. Vajuta pikeerpulgaga muld taime ümber kergelt kinni. Suvelilli: suvefloksid, sinilobeeliad, kivikilbikud jne. istuta kokku 3-5 taime kaupa. Kasta istutusanum toasooja veega.
Edaspidi hoolitse, et taimed saaksid piisavalt valgust, oleksid kastetud ja väetatud. Enne kasvukohale istutamist karasta taimi harjutades neid vähehaaval madalamate temperatuuridega.
Kesksuvel on su rõõm suur, kui vaatad oma aeda, täis isekasvatatud õie – ja viljakandjaid.

Jaga
TAIMEDE PIKEERIMINE on lisatud ostukorvi
Don't forget to buy these compatible products,