Lisaale el.tööriistadele koodiga ELTOO10 (al 200 eur)
03
P
05
T
00
MIN
02
S

4 põhitõde sibullillede istutamisest!

Jagage:

Õige aeg sibullillede ostmiseks on sügis. Siin on sulle 4 põhitõde, mida sibullillede istutamisel silmas pidada.

  • Õige istutamise aeg on augusti lõpust oktoobri alguseni. Kõige varem pane mulda nartsissid, lumi- ja märtsikellukesed, krookused. Nemad vajavad juurdumiseks veidi soojemat mulda. Tulbid ja hüatsindid istuta alles septembri lõpus, oktoobri alguses, sest nemad hakkavad juurduma alles siis kui mulla temperatuur on alla +9 C.

  • Sibulate istutussügavus oleneb sibula suurusest ja mulla raskusest. Üldine reegel on, et sibulad istutatakse sügavusele, mis on kolmekordne sibula läbimõõt. S.t. kui sibula läbimõõt on 3 cm siis tee istutusauk sügavusega 12 cm. Raskemate muldade korral istuta pinnapealsemalt ja pane istutusaugu põhja drenaažiks jämedat liiva. Liiva võid panna ka sibulate ümber, see hoiab sibulad tervemad.

  • Jälgi, et sibulad satuks mulda ikka õiget pidi, kand allpool. Hariliku püvilille sibula võiks mädanemisohu vältimiseks istutada külili.

  • Kui soovid suuremat lillerühma murusse, eemalda eelnevalt murukamar, kaeva vajaliku laiuse ja sügavusega süvend, tipi sibulad maasse ja kata kobeda mullaga. Kõige lõpuks aseta peale varem eemaldatud rohukamar ja talla pinnas ettevaatlikult kinni. Ühekaupa saab sibulaid murusse (aga ka peenrasse) istutada spetsiaalse metallist sibulaistutajaga. Surudes selle maasse tõmbad sealt välja väikese tropi, paned sibula auku, katad mullaga ja eelnevalt välja võetud murutropiga.

Spetsialistid soovitavad teha istutusplaani liigi ja sordinimedega. Nii on ka kevadel hea meenutada, kus millised sordid õitsevad. Sordinimedega sildid võid panna ka istutuskohale mulla sisse.

Jagage: