Kevad on käes - aeg äratada oma auto talveunest!

Jagage:

Lõpuks on pikk talv seljataha jäänud ning kevad on ametlikult kätte jõudnud. Kevade tulek tähendab aga alati uue algust ja tekitab meis soovi vabaneda kõigest vanast.

Seega, kui oled talvekuudel oma autot garaažis hoidnud, on kevad ideaalne aeg nii auto suvehooajaks ettevalmistamiseks kui ka garaaži koristamiseks. Kui sul aga ei ole veel garaaži, siis on praegu suurepärane võimalus selle ehitamiseks, sest Bauhofis on müügil lai valik erinevaid tööriistakuure ja garaaže.

Soodsad suverehvid leiad Bauhofist

Kevadel on aga üheks kõige olulisemaks autoga seotud toiminguks rehvivahetus. Nimelt on Eestis naastrehvide kasutamine lubatud perioodil 15. oktoober kuni 31. märts. Talviste teeolude jätkumisel on naastrehvide kasutamine võimalik ka 1. oktoobrist kuni 30. aprillini. Erinevalt naastrehvidest võib lamellrehvidega sõita aastaringselt.

Kui sinu sõidukil on all lamellrehvid, pole rehvivahetus sulle otseselt kohustuslik. Ometi peaksid veenduma selles, et sinu auto rehvid on heas korras ja suvehooajaks valmis. See tähendab, et suverehvide mustri jääksügavus ei tohi suveperioodil olla väiksem kui 1,6 mm. Ideaalis peaks aga rehvi mustri sügavus olema vähemalt 3-4 mm.

Miks aga tasub siiski kaaluda lamellrehvide vahetamist suverehvide vastu, kui see tundub esialgu ebavajalik? Põhjus selleks on tegelikult üsna lihtne. Nimelt on lamellrehvid suverehvidega võrreldes kallimad. Kui jätkad lamellide kasutamist ka suvel, siis rehvid lihtsalt kuluvad kiiremini ning ei paku sulle enam sama head haarduvust ja turvalisust talviste teeolude puhul. See aga omakorda tähendab uute lamellrehvide ostu ning suuremat väljaminekut.

Bauhofist leiad hea valiku kvaliteetseid suverehve, mis tagavad sulle turvalise ja sujuva autosõidu kogu kevad- ja suveperioodil.

Mootoriõlid- ja autokeemia

Peale rehvide leiad Bauhofist oma sõiduki tarbeks ka sobiva mootoriõli ja kogu vajaliku autokeemia. Kindlasti paneme sulle siinkohal südamele, et regulaarne õli- ja õlifiltri vahetus on sinu sõiduki jaoks väga vajalik. Kontrolli järgi, millal sinu sõidukile viimati õlivahetus tehtud sai ning ehk on just kevad see aeg, kui see tasuks uuesti ette võtta.

Samuti võiksid sa mõelda suvise klaasipesuvedeliku peale. Aga seda siis, kui ilmad on tõesti soojemaks läinud. Kui ikka pügalad näitavad veel miinuskraade, võid julgelt talvise klaasipesuvedelikuga edasi sõita. Suvine klaasipesuvedelik ei ole mõeldud külma ilmaga kasutamiseks ja see võib külmuda temperatuuridel alla 0°C. Küll aga on suvine klaasipesuvedelik oluliselt efektiivsem putukate ja ka õietolmu tuuleklaasilt eemaldamiseks.

Auto puhastusvahendid ja auto puhastamine

Talvel kipub autosse kogunema palju niiskust, eriti kui sõidukit hoitakse õues. Neil, kellel on garaaž, on olukord veidi lihtsam – auto garaažis hoidmine aitab niiskuse tekkimist oluliselt vähendada.

Lisaks niiskusele koguneb autosse talve jooksul tihti ka mustust ja pori. Kui peres on väikesed lapsed, võib auto meenutada lausa mänguväljakut, sest liiva ja soppa leiab nii istmetelt kui ka põrandalt. Kõigepealt on tasubki haarata tolmuimeja järgi ning sõiduki istmed ja uksematid puhtaks teha. Seejärel vii autost ära kõik ebavajalikud esemed ning viska ära prügi. Järgmiseks võta appi mikrofiiberlapp ja puhastusvaht ning puhasta sõiduki armatuurlaud. Korista ka teised pinnad, kuhu tolm on kogunenud.

Kõige suuremaks väljakutseks on alati aga just autoklaaside puhastamine. Kui asud klaase pesema veendu, et päike ei paistaks otse autoklaasile. Päikese käes klaaside puhastamine ei anna soovitud tulemust ning klaasid jäävad laigulised. Autoklaase on soovitatav pesta kas pilves ilmaga, varjulises kohas või parima tulemuse saavutamiseks garaažis, kus auto on päikese eest kaitstud.

Kui klaasid puhtad, on aeg võtta kasutusele survepesumasin. Enne aga, kui hakkad sõidukit švammi, pesuaine ja survepesuriga puhastama, kanna autole peale leotusvahend ja jäta see etteantud ajaks mõjuma. Leotusvahend aitab autokerelt paremini mustust eemaldada ning tagab sulle parima pesutulemuse. Kui vahend on piisavalt kaua aega mõjuda saanud, pese auto hoolikalt puhtaks ja kui vähegi võimalik, siis kuivata sõiduk ära. Selleks sobivad suurepäraselt spetsiaalsed kuivatuslapid, mis ei jäta autole kuivamisjälgi.

Laste elektriautod

Kevad pakub lastele ideaalseid võimalusi õues mängimiseks. Miks mitte siis rõõmustada oma lapsi elektriautoga? Bauhofis on saadaval mitmesugused automudelid, mis sobivad eri vanuses lastele. Valikus on nii elektrilised ATV-d, traktorid kui ka nende järelkärud. Tegevust ja põnevust jagub kahtlemata kõigile!

Bauhofist leiad kõik vajaliku, et auto oleks kevadeks valmis – alates rehvidest ja õlidest kuni garaažide ja laste elektriautodeni.

Külasta meie e-poodi või kauplusi ja valmistu kevadeks koos Bauhofiga!

Jagage: