Lisaale el.tööriistadele koodiga ELTOO10 (al 200 eur)
03
P
05
T
06
MIN
53
S

Augusti aiatööde meelespea

Jagage:

Käes on imeline aeg, kui saame nautida oma töö vilju!

Kõik, mis marjapõõsastelt ja viljapuudelt kohe kõhtu ei mahu, tee sisse. Konserveeri, auruta mahla, sügavkülmuta, keeda moosiks. Tänu ja rahulolu saabub talvel.

Mahlategu algab tavaliselt juba juulis esimeste marjade ja õunte valmimisega. Kui varem pole ise mahla teinud, tasub natuke nõuandeid lugeda, kuidas purustaja, mahlapressi ja aurutajaga toimetada, et tegemise protsess oleks nauditav ja talvel hea vitamiinirikas mahl keldrist võtta. Suure marja- ja õunasaagi korral võib ka koduveini tegemist katsetada. Loe nõuandeid siit ja soeta vajalikud tarvikud siit.

Tähtsamad aiatööd augustis:

Komposti saagikoristusel tekkivad jäätmed kohe. Vaata täpsemalt erinevaid kompostimise õppevideoid siit.
Jaga suve algupoolel õitsenud püsikute mugulad, juured või risoomid ja istuta need uude sobilikku kohta.
Korja ürte enne õitsemahakkamist, nii saab tugevama aroomi ja parimate toimeainetega maitsetaimed.
Istuta nüüd uusi maasikataimi. Vajuta taim tugevalt kinni ja kasta korralikult. Vaata ka maasikate istutamise ja hooldamise kohta siit.
Kontrolli roosipeenra seenhaiguste olemasolu ja vajaduse korral pritsi haiguste vastu. Loe rooside haiguste ja kahjurite kohta veel siit.
Kuu lõpus on parim aeg okaspuude istutamiseks. Loe ka seda. PS! Nüüd saab okaspuid tellida ka Bauhofi e-poest: https://www.bauhof.ee/et/aiakaubad/taimed
Kui soovid pojengi uude kohta istutada, tee seda augusti lõpul või septembri algul. Kui istutad pojengi ümber või jagad puhmikut liiga sageli, reageerib taim mitteõitsemisega.
Istuta püvililli, krookusi, lumikellukesi, märtsikellukesi.

Mõnusaid suvelõpu rõõme ja naudinguid kõikidele usinatele aiahoolikutele!

Jagage: