-10€ lisaks el.tööriistadele al 200€ ostust!
03
P
23
T
49
MIN
31
S

Bio - Köögiviljamullaga külvad mahedalt!

Jagage:

Rohenäppude rõõmuks on taas aeg, mil seemned mulda pista. Külvimullast sõltub nii seemnete idanemine kui taimede edasine käekäik.

Osaühinguga Aiaabi professionaalset aiandusnõu pakkuv spetsialist Maris Paalvelt julgeb külvamiseks ja köögiviljade kasvatamiseks soovitada Matogardi Bio-Köögiviljamulda. „Oma kogemusest võin öelda, et ma jäin mullaga väga rahule ja naabrid olid vaimustuses,“ rääkis ta.

Bio-Köögivilja külvimuld Matogard

Paalvelt tõdes, et paljudes muldades jääb toitaineid vajaka. „Bio-Köögiviljamuld oli toitaineterikas. Toitainetest jätkus terveks kasvuperioodiks,“ märkis ta. Aedniku sõnutsi räägib Matogardi mulla kasuks mitmed teisedki argumendid. Näiteks looduslikkus ja mulla struktuur, mis hoolitseb selle eest, et taime juur saaks piisavalt õhku.

 „Taime kvaliteet algab mullast.“

Spetsialist andis hea soovituse: pärast seda, kui muld on oma funktsiooni täitnud, võiks kasutada seda täitemullana. Nii jõuab hea umbrohuvaba muld mujalegi aeda.

Kui rääkida osaühingust Matogard, siis tegemist on Eesti ettevõttega, kes on üle 20 aasta valmistanud erinevaid mullasegusid. Oma eripäraks peab see Tori lähedal tegutsev ettevõte komposti, mis on valmistatud hobusesõnnikust. Teised kohalikud mullatootjad seda ei paku.

Kuna hobusesõnnik ei pärine intensiivsest põllumajandusest ning Matogard järgib Bio-Köögiviljamulla tootmisel Euroopa liidu määrusi, siis võib seda kasutada mahetootmises. Kompost toodetakse põhuallapanuga sõnnikust ja on veterinaarameti kontrollitud.

Matogardi tegevjuht ja aednik Mart Ruumet märkis, et kompostis ei ole kõik toitained taimele sobivas vahekorras, seetõttu tasakaalustatakse väetistega toitainete sisaldus kasvumuldades. „Bio-Köögiviljamulla puhul orgaaniliste väetistega nagu karvajahu, sarvelaast ja kondijahu,“ ütles ta.

Bio-Köögiviljamulla koostis tagab taimele toitained kogu kasvuperioodiks.

Suure toitainete vajadusega kurgi ja tomati puhul on viljade moodustamise ajal toitainete vajadus suurem, siis võivad taimed vajada lisaväetamist.

Mõned põhjused, mis teevad Bio-Komposti tähtsaks:

  • on looduslik väetis;
  • suurendab mulla bioloogilist aktiivsust ja mikrobioloogilist kooslust;
  • kiirendab taime juurte arengut;
  • parandab mulla omadusi, suurendab mulla viljakust;
  • toitained on taimedele kergemini omastatavad ning väheneb toitainete kastmis- ja sadeveega väljauhtumine;
  • hobusesõnnikust valmistatud kompost on taimedele parima bioenergeetilise väärtusega;

Autor: Matogard OÜ
"Mullad lillede soove arvestades!"

Jagage: