🔥Koodiga KINK5 kingime 5€ al 50€ ostust!
01
P
16
T
57
MIN
14
S

Kasvumuldade kasutamine toas ja rõdul

Jagage:

Loomulikult võime ka toa- ja rõdulillede potid täita koduaia mullaga. Kui me aga mõtleme, kust nad pärit on, siis saame aru, et igal taimel on veidi erinev eelistus kasvupinnase suhtes. Siin ongi sobilik kasutada kasvusubstraate. Enamus toataimi eelistab mõõdukalt või nõrgalt happelist mulda. Nende võime toitaineid omastada olenevalt mulla happesusest on erinev.

Kasvumuldade kasutamine toas ja rõdul
Orhidee

Happeline toalillemuld pH 4,6-5,5 on mõeldud taimedele, mis vajavad mõõdukalt happelist kasvukeskkonda, nagu draakonipuu, hortensia, säntpoolia jne. Nõrgalt happeline toalillede muld ph 5.6-6,5 sobib taimedele, mis vajavad nõrgalt happelist mulda, näit. luuderohi, vahalill, viigipuu. Sellised toalillede mullad koosnevad enamasti turbast, kompostist , liivast, mineraalväetistest, savist ja dolomiidijahust. Taimede loetelu on pakenditel kenasti antud. Kaktused ja sukulendid on enamus pärit kõrbe ja poolkõrbealadelt, seepärst on nendele mõeldud muld rohkelt liivane, vett hästi läbilaskev ja toitainete vaesem. Hetkel nii populaarsed orhideed, bromeelialised jt. epifüütsed taimed vajavad aga eriti koredaid, peamiselt männikoorest valmistatud, nõrgalt happelisi istutussegusid.


Linnamajas, kus kõigil ei olegi oma aeda ega aiamulda- võib maitsetaimi, suvelilli, aga miks mitte ka tomatit kasvatada rõdul. Siin on kasvusubstraadid suureks abiks. Tomatitaim võib edukalt kasvada  kasvukotis, aga ka suuremas lillepotis. Ära unusta teda tugevalt toestada. Ka maitsetaimedele on mõeldud spetsiaalne istutusmuld, kuhu võib edukalt külvata peterselli, sidrunmelissi, basiilikut jne. Esimesed külvid võiks teha juba märtsis ja kasvatada aknalaual, hiljem tõsta pottidega rõdule.Kasvumuldade kasutamine toas ja rõdul
Istutuskoti kasutusjuhend
Kasvumuldade kasutamine toas ja rõdul
Universaalne must muld
kompostiga

Bauhofis saadaval kompostiga muld, mis sobib hästi nii rõdukastide kui ka aiapeenarde rajamiseks. Kompostiga muld on oluliselt toiteainete rikkam, kui tavaline muld ning tänu mullas sisalduvale kompostile on tagatud taimede väetustarve. Kuna kompostiga mullas on oluliselt suurem orgaanilise aine sisaldus, kui tavalises mullas, siis kompost mitte ainult ei väeta taimi, vaid ka kobestab mulda, suurendab mulla veehoiuvõimet ja mulla struktuuri ning lihtsustab mulla harimist

Kohati tundub, et kasvumuldadega on rohenäpu elu eriti lihtsaks tehtud! Nii ta ongi, kui sa ei unusta neis kasvavaid taimi korralikult kasta ja väetada, on nad sulle suureks abiks!

Jagage: