KODU RATASTEL OSA 2: ehitustööde algus - vanale bussile uus hingamine

Jagage:

Lifeisaview uueks koduks on nüüdsest päevi näinud töökaubik. Oma töökate kätega soovib noor pere ehitada kaubikust kodu ning esimese sammuna tuleb ette võtta suurpuhastus.


Uue kodu omanikud rõõmustavad: „Kui paberimajandus oli korda aetud ja kukrut kergendatud, jõudsime ülimotiveerituna koju tagasi. Ei jõudnud ära oodata, et saaksime juba ehitusega algust teha ja esimese hooga unustasime isegi filmida.“

Kuna tegemist on peaaegu 16 aastat vana bussiga, siis oli peamine eesmärk kaubik täiesti tühjaks teha ja kõik vana eemaldada. Eelnev omanik pidas haljastusettevõtet, seega suure tõenäosusega veeti selles bussis ka kütust ja kemikaale, mis võisid aegajalt põrandale sattuda. Enne ehitustööde algust oli vaja põranda- ja seinakatted eemaldada ning kindlaks teha, mis seal all peitub. Järgnevad päevad möödusid peamiselt pahtlilabida, noa, harja ja kühvliga.

Vineeri alt tuli välja ka vana soojustus, milleks oli vahtpolüstüreenplaadid ja polüuretaanvaht ehk rahvasuus tuntud kui „penoplast“ ja „makroflex“. Eero ja Mari-Anne meenutavad muiates: „Hiljem saime teada, et need on tegelikult hoopis erinevad tootjad. Algajad!“

Põranda vineeri alt tuli välja pigimatt, mis pakub küll natukene soojustust ning on hea heliisolatsioon, aga mille eemaldamine oli tõsine katsumus. Pigimati eemaldamine oli kindlasti vajalik, sest selle alt hakkasid paistma paar roosteauku, mis kinni keevitati.

Eero ja Mari-Anne meenutavad: “Tagantjärele mõeldes on kindlasti selle eemaldamiseks mingi oma nipp, aga sellel korral piisas musklist ja ülimast motiveeritusest”.

Salongi koristus piirdus istmete ning nende all olevate mattide eemaldamisega. „Päris kõike ei hakanud igaks juhuks välja võtma, pärast oleks ilmselt kokkupanemisega hätta jäänud. See oli isegi bussi kõige puhtam osa, mattide all rooste puudus ja piisas kõigest tolmuimejaga kogunenud prahi eemaldamisest.“

Kaubik

Tagumised rattakoopad jäeti puutumata, et säästa nii aega kui ka närve. Selgus, et pigimatile oli veel liimitud matkamatile sarnanev õhuline materjal, mille eemaldamine oli justkui õudusunenägu. Kuna see osa kaubikust oli planeeritud jätta garaažiks pere noorima liikme rattale, siis otsustati töödega edasi liikuda.

Järgmises osas võetakse ette maketi ehitus ning selgub, kas ruumist piisab kolmeliikmelisele perele ning ees ootavad ka ettevalmistused soojustamiseks.

„Kodu ratastel“ videoblogi on võimalik jälgida Youtube´i kanalil: #lifeisaview

Jagage: