KODU RATASTEL OSA 6: mööbli ehitamine

Jagage:

Järgnevate päevade arengus mängib kogu eelnevalt tehtud töö suurt rolli. Kuna varasem ehituskogemus noortel liikuva kodu ehitajatel puudub, siis tuli võtta aeg ja läbi mõelda, kuidas konstruktsioonid ehitatakse ja kuidas kinnitatakse. Õnneks tuli ehitustöödele appi sõber Mats, kellega sai konsulteerida – kolm pead on ikka kolm pead.


Voodi ehitamine

Eero ja Mari-Anne otsustasid voodi püsivalt ehitada, kuna nad ei soovinud igal hommikul ja õhtul näha vaeva selle ära tegemisega. Sellest lähtuvalt seisid nad järgmise dilemma ees – kas magada risti või pikki bussiga. Siinkohal oli suureks abiks eelnevalt ehitatud makett, tänu millele saadi aru, et pikki bussi voodi ehitamisega kaotatakse liiga palju ruumi kaubiku sisemuses. Kaubiku tagumisse ossa ehitati kast mõõtudega 140 x 180 x 90. Eero rõhutab: „Äärmiselt oluline on kõik tugevalt kinnitada seinte ja põranda külge.“

Voodialune ruum sai planeeritud isiklike asjade hoiustamiseks. Ala jaotati kaheks – garaaži osa, kus leiavad oma koha näiteks Aleksandri ratas, kiivrid, Eero golfikott, longboardid ja jalanõud ning seest ligipääsetav riiul, kus hoiustatakse kõiki igapäevaselt vajaminevaid asju nagu hügieenitarbed, riided ja toiduained.

Voodi ehitamine

Eero ja Mari-Anne kirjeldavad Aleksandrile voodi ehitamist: „Kuna ta armastab öösel “helikopterit” mängida, siis pidime sellega arvestama, samas soovisime päevasel ajal voodit kasutada istumiskohana. Lõpptulemusena me ei ehitanud mingit serva vaid meie loogika järgi jäi köögi üks püstistest seinadest osaliselt Aleksandrit “toetama”. Voodialune ruum sai järjekordselt panipaigaks, kus leiavad koha näiteks tööriistad, Aleksandri mänguasjade kast, joogivesi. Vast kõige olulisema asjana, oleme paigutanud sinna ka lisaaku, mille pealt jooksevad valgustus ning mõned sigaretisüütajad, kust saame vajadusel laadida telefone, arvutit, kaamerat.“

Köögimööbel

Köögimööbel

Esmalt said paika pandud voodid, et kogu pere mahuks mugavalt magama ning vaba ruum jäi köögiks. Maketis plaanitud töötasapinna jätkamisest üle Aleksandri voodi tuli siiski loobuda: „Kui voodi oli valmis ehitatud, siis saime aru, et üle selle upitamine ei ole väga mugav. Seega praegusel juhul on meie köögitasapind 120 cm lai ja standardselt 60 cm sügav.“ Kui soovid proovida, kuidas liikuvas kodus kolmeliikmeline pere süüa teeb, siis mõõda oma koduköögis sama suur tööpind (kraanikauss mahub samuti 120 cm sisse).

Stardini on jäänud veel mõned päevad. Nüüdseks on kaubikus olemas kõik eluks vajalik, kuid puudub veel lõppviimistlus. Sellest juba pikemalt järgmises osas.

„Kodu ratastel“ teekonda saad jälgida Youtube´i kanalil: #lifeisaview

Jagage: