Millal Sa viimati oma suitsuandurit kontrollisid?

Jagage:

Kui autohoolduses käies mehaanik ütleks Sulle: „Avarii korral on 20% tõenäosus, et autoturvapadi ei avane,“ siis kui kindlalt Sa end oma autoga liikluses tunneksid? Ilmselt ei ole selles autos ringi sõitmine enam kuigi lõbus. Aga kas tead, et ka suitsuandurite puhul on 20-25% suurune võimalus, et tulekahju korral need ei anna häiresignaali ja mõelda vaid, kui selline olukord peaks juhtuma keset ööd.

Eelnevat silmas pidades, peaks üle kontrollima oma kodused suitsuandurid ning välja vahetama kõik, mis on üle kümne aasta vanad. Sest isegi kui need töötavad pärast kümmet aastat, siis nende sensorite tundlikkus on ajaga oluliselt nõrgemaks muutunud.

Suitsuandurite regulaarne kontroll

Esimese asjana teavita kõiki kodus viibijaid, et toimub alarmide testimine. Vajadusel teavita ka oma naabreid, et vältida valehäireid hädaabisse.

Teiseks, kui elad suure hooviga majas, siis palu kellelgi minna alarmist kõige kaugemasse nurka, et veenduda kui kaugele on alarme kuulda.

Kolmandaks, testi alarme vajutades paar sekundit testnuppu, hoides seda all kuni alarm tööle hakkab. Samuti võib anduri juures pihustada suitsu jäljendavat aerosooli. Kui andur selle peale ei reageeri, tuleks see kiiremas korras kindlasti välja vahetada.

Üks oluline asi veel, mida kindluse mõttes teha tasub on valida koju mitme erineva tootja poolt valmistatud suitsuandurid. Bauhofist leiad valiku erinevaid suitsuandureid, mis sobituvad nii lihtsama maitsega kui ka trenditundlikumatele.

Tutvu Bauhofi suitsuandurite valikuga siin.

Jagage: