E-poes alates 100€ 0% järelmaksu intress >>


Haigusnähtudega õuna- ja pirnipuude tagastamine

Haigusnähtudega õuna- ja pirnipuude tagastamine

Põllumajandusamet tuvastas Rakvere Bauhofi kauplusest Plantex AS (Juhani puukool) toodetud õunapuusordi Tiina 2019. aasta partiis ja turustataval pirnipuusordil Pepi (toodetud Leedus, 2019. aasta partii) ohtliku taimekahjustaja viljapuu bakterpõletiku (Erwinia amylovora).

https://www.err.ee/967179/amet-leidis-tuntud-taimemuuja-viljapuudelt-ohtliku-taimekahjustaja

Praegu toimub kahjustaja päritolu ja võimaliku leviku väljaselgitamine ning tõrjemeetmete rakendamine, saastunud ja saastumiskahtlased taimed kuuluvad hävitamisele.

Kõigil, kes on sel aastal ostnud Plantexi turustatud eelnimetatud õuna-ja pirnipuu sortide istikuid ning märkavad nendel haiguse tunnuseid, palub põllumajandusamet võtta ühendust Plantexiga ja seejärel saab tagastada haigustunnustega istikuid lähimasse Juhani puukooli istikuärisse.

Bauhof on kõigi eelnimetatud taimi ostnud klientidega ühendust võtnud ning neid võimalikust taimekahjustusest teavitanud. Kliendid, kes on Bauhofi kauplustest antud taimi ostnud, saavad taimed tagastada lähimasse kauplusesse.

Loe täpseid juhiseid taimede tagastamise kohta siit: http://plantpost.eu/news/n/Teadaanne-klientidele-seoses-pollumajandusameti-pressiteatega./id/13.

Täpsem info:

E-mail: info@bauhof.ee
606 1444

Jaga
HAIGUSNäHTUDEGA õUNA- JA PIRNIPUUDE TAGASTAMINE on lisatud ostukorvi