Hügieenilist kuivkäimlat on hea kasutada

Hügieenilist kuivkäimlat on hea kasutada

Kuivkäimla on keskkonnasõbralik valik kuna võimaldab säästa puhast vett ega vaja enamasti tööks elektritoidet. Pealegi saab kuivkäimlas tekkinud jäätmeid keskkonnasäästlikul ja hügieenilisel viisil taaskasutada.

Kuivkäimlate valik ja hinnaklass on mitmekesine. Lihtsamad, ämbriga kuivkäimlad on pigem mõeldud lühemaajaliseks kasutamiseks. Nad ei vaja eraldi paigaldamist ja vajadusel saab neid kasvõi automatkale kaasa võtta. Tänapäevased statsionaarsed kuivkäimlad on hügieenilised, lõhnatud ja mugavad kasutada. Vedelik ja tahked jäätmed eraldatakse ja kogutakse eraldi mahutitesse. See vähendab oluliselt ebameeldiva lõhna tekkimist. Selleks et käimla toimiks, peaksite selle valimisel ja paigaldamisel arvesse võtma järgmist:

• Hea ventilatsioon eemaldab ebameeldiva lõhna. Selleks saab kasutada ventilatsioonitoru, mille üks ots on käimlamahutis ning teine ots ulatub katusest välja. Parema õhutuse aitavad tagada ka käimlate jaoks tarvikutena saadaolevad ventilaatorid.
• Käimlaturba eesmärk on katta käimlajäätmed, siduda ebameeldiv lõhn, imada liigniiskus ning tagada see, et kompost ei tahkuks. Üldjuhul tuleks käimlas iga kasutuskorra järel katta jäätmed umbes 2 dl turbaga.
• Hea käimlaturvas on valmistatud jämedast puukoorepurust ja väetisevabast turbast. Väetisevaba turvas imab käimlajäätmetes oleva vedeliku ning tasakaalustab käimlakomposti niiskustaset. Jämeda tekstuuriga koorepuru takistab käimlajäätmete tahkumist.
• Vett ei tohi kuivkäimlas kasutada. Vees on lagunemisprotsessid aeglased ning kogu selle aja jooksul eritub tugevat haisu.

Jaga
HüGIEENILIST KUIVKäIMLAT ON HEA KASUTADA on lisatud ostukorvi