Kaadritagused pihtimused - Korter 3

Kaadritagused pihtimused - Korter 3

Mina olen Kristi ning osalen sel hooajal koos oma perega „Naabrist parem“ saates.

Räägin teile lühidalt, kuidas meie loominguline kahe teismelisega pere tegelikult remonti teeb.

Kuna mina olen õppinud Tallinna Ehituskoolis dekoratiivviimistluse eriala ja meie väike perefirma pakub just dekoratiivvärvimise ja eriviimistluse teenuseid,  siis ei valmistanud meile värvi koguste välja arvestamine ja muude materjalide ning töövahendite valimine erilist probleemi, pealegi teadsime, et kui miskit jääb puudu, saan alati oma stuudiost kasvõi öösel läbi sõita ja tuua.

Meie põhiprobleemiks osutus hoopis liigne loomingulisus. Me oleme väga impulsiivsed ja loomingulised ning üpris tihti juhtus see, et poole tegemise pealt, näiteks, kui pool seina oli juba viimistletud, tuli meil hoopis uus idee ja tahtmine ja mida siis üks korralik loominguline inimene teeb? Ikka seda, mida hing sel hetkel ihaldab, teisiti lihtsalt ei saa! Lõpuks  jäi ainult üks dekoratiivseintest nii, nagu ta planeeritud oli, aga täpsemalt siis ehk juba hiljem kõigist nendest keerdkäikudest ja nendega kaasnevatest raskustest.

Tegelikult, kui nüüd aus olla, siis algasid siiski pisemad raskused, tulenevalt siis taaskord meie pere loomingulisusest, juba esimesel päeval poes. Nimelt suutsime seal juba vähemalt viis korda põhivärvitoonid ümber mõelda, tapeedivalikust ei hakka ma üldse rääkimagi, neid rulle sai edasi-tagasi tassitud seal ikka hulgim.

Aeg tiksus, aga meie mõtlesime pidevalt ümber. Meie ise oma loomingulisust probleemiks tegelikult ei pea, kuna meil endil on sellistes protsessides väga põnev olla. Me tõsiselt naudime seda ja pealegi tunneme end selles kõrvaltvaatajale ehk kaosena tunduvas olukorras üsna kindlalt, kuna kunstimeelt meil on ja kogemust viimistluse vallas ka ja isegi kui poleks, ei kardaks me ikka, meile meeldib mitte muretseda!

 

 .

Selle suure toonidega pusimise peale otsustasime hoopiski, et me ei lasegi värve toonida. Ostame ära küll vajaliku koguse kvaliteetset valget värvi, kuid segame toonid ise kokku siis kui värvimiseks läheb, et siis vastavalt selle hetke emotsioonile. Seega ostsime hulgim valget Sadolin Easy Care värvi ja mitu purki erinevaid toone Pigment Mix värvipigmente. Korvi viskasime ka kõiksugu pintsleid, rulle, teipe ja muud sellist. Tapeeti ostsime muidugi ka, aga kuna tapeedi valikust oli silme esine juba üsna kirju, otsustasime võtta hoopis heledad ja tagasihoidlikud tapeedid. Mõtlesime, et küll siis pärast seinamaalingutega ägedust ja värve lisame. Lõpuks sai meie aeg Bauhofis aga otsa (1h) ja me pidime kiirustades naasma võtteplatsile. Kui sinna jõudsime, selgus aga, et saame oma värve käia Bauhofis toonimas ka hiljem. Ja nii me siis tegimegi, kui järgmiseks päevaks sai meile korraks täitsa selgeks, et valime põhitoonideks kaks elevandiluu halli. Tumedam oli veidike sinakama alatooniga ja heledama võtsime veidi roosakama alatooniga, et see siis omakorda pehmendaks ja soojendaks seda sinakat.

Kui järgmisel päeval see sinakas-hall ühte seina sai, oli meile täiesti selge- see meeldib meile! See tunne andis väga ägeda emotsiooni ja palju jõudu. Seepeale läksime isegi Bauhofi tagasi ja lasime seda tooni veel toonida. Aga nagu ikka, poodi minnes unustasime maha värvikaardi ja värvitooni me teenindajale peast öelda ei osanud. Õnneks oli läheduses üks vanem teenindaja, kes kuupäeva ja kellaaja järgi võttis arvutist toonikoodi uuesti välja ja lahendas meie mure ning peagi saime värvimistega edasi minna. Mina, kes ma olen dekoratiivviimistleja, olin tegelikult tõsiselt üllatunud, kui hästi Sadolin Easy Care katab, kui väga vaja, siis isegi vast ühe korraga. Tõesti, ma olin väga rahul!

Sellised on siis minu esimesed emotsioonid Bauhofist, Sadolin Easy Carest ja „Naabrist paremast“ ning loomulikult enda perest selles uues olukorras.

 

Olgem julged oma ettevõtmistes!

Kristi

„Naabrist parem“ korter 3

Jaga
KAADRITAGUSED PIHTIMUSED - KORTER 3 on lisatud ostukorvi