Okaspuude varjutamine

Okaspuude varjutamine

Okaspuud on väga tänuväärsed puud. Erinevalt lehtpuudest on nad dekoratiivsed aasta läbi. Tasub teada, et kevadine intensiivne päike võib  osadele igihaljastele taimedele olla ohtlik ning kahjustuste vältimiseks on abiks varjutamine.

Varakevadine päike hakkab tasapisi okastest vett välja aurutama. Külmunud pinnases olevad juured ei saa aga vett veel kätte ning seetõttu okkad pruunistuvad ja surevad. Paaril istutamisjärgsel talvel ja kevadel on soovituslik varjutada kõiki okaspuid, sest siis on nende juurestik alles nõrk. Edaspidi varjuta kanada kuuse vormi `Conica`, harilikku kadakat ja tema sorte, kirju kadaka sorte, ning jugapuu kõrgemaid ja sammasjaid sorte.

Varjutada tuleks juba veebruaris ja selleks sobib hästi varjutuskangas. Madalakasvulisi taimi võib katta ka kuuseokstega (v.a. kuuski, haiguste leviku vältimiseks).

Okaspuu

Raske sulalumi raputa maha ka teiste okaspuude pealt. Muidu võivad oksad murduda. Maadligi roomavad kadakad võivad paksu märja lume alla lausa ummuksisse ehk  hapnikuvaegusesse jääda. Lume mahalükkamist toimeta teisel või kolmandal sulapäeval, siis ei ole oksad nii haprad ja oht oksi vigastada on väiksem.

Et lumi kiiremini okaspuude ümbert ära sulaks ja päike pääseks maad soojendama, puista okaspuude ümber pisut tuhka või kasta maapinda leige veega.

 

 

 

 

Loe ka soovitusi okaspuude istutamisest ja hooldamisest ning igihaljaste taimede väetamisest.

Jaga
OKASPUUDE VARJUTAMINE on lisatud ostukorvi