Helene blogi osa 2: Seinad valgeks nagu välismaal ja paar taime ka!

Helene blogi osa 2: Seinad valgeks nagu välismaal ja paar taime ka!

Esimeseks sammuks sai tapeedi eemaldamine ja seinte valgeks maalimine. Tapeeti soovitan eemaldada immutades seda tapeedieemaldusvahendiga, mis saadaval igas Bauhofis. Nagu minu vahepealsetelt jäädvustustelt näha, valitseb vahepeal kodus täielik segasumma suvila, kuid inspiratsiooni piltide poole pürgimine on seda väärt. Uhiuute korterite puhul on korteri paberites valge toon kirjas, kuid kuidas valida valget tooni, et saavutada just see õige hele skandinaavia korteri emotsioon? Kõik räägivad, et päris tavalist valget ei tohiks otse seinale panna ning see peab olema siiski veidi toonitud, et silmad ei hakkaks väsima. Kuid kui palju toonitud? Mis siis kui värvikaardi toon tundub sobiv, aga alles seinal saab aru, et tegu oli liiga tumeda värviga ja seinad on nüüd kollakashallid? Selleks puhuks soovitan kahte valget tooni, mis on Bauhofis saadaval ja mis päris kindlasti seintel just selle õige valgena mõjuvad. Värv S503 Symphony Lumikko kaubamärgilt Tikkurila ning samuti ka toon F482 Symphony, kui soovid heledamat tulemust, siis on õige valik S503 ja näiteks magamistuppa väga õrnalt hallikamaks tulemuseks ongi ideaalne F482. Bauhofi värviosakonda tuleb öelda vaid kaubamärk ja antud koodid ja teenindaja segabki värvi valmis.

Valge skandinaavialik kodu läheb eriti hästi kokku mõne rohelise taimega ja nii haarasin kaasa ka kaks vahvat rõdu-potti ning sisse mulda ja taimi ja samuti tekkis idee vannitoa taimeks. Vannitoa lillepoti meisterdasin küll ise, kuid niiskusele vastupidavate taimede valik ja ka riputavate pottide selektsioon oli Aiaparadiisis olemas ja nii see Nephrolepis exaltata meie vannituppa kolis.

Nagu näha, siis remondijärgus kodus on nagu ka igal teisel tavalisel inimesel rohkem nagu pommiauk kui kodu, seega jagan meeleldi oma inspiratsioonipilte Larsen Kinnisvaralt, kus on selgelt näha, millise lõpptulemuse annavad valged seinad.

 

Inspiratsioonipiltide päritolu: www.larsen.ee

Jaga
HELENE BLOGI OSA 2: SEINAD VALGEKS NAGU VäLISMAAL JA PAAR TAIME KA! on lisatud ostukorvi
Don't forget to buy these compatible products,