E-poes alates 100€ 0% järelmaksu intress >> 

KÕIK BAUHOFI KAUPLUSED ON 6.-7.03 SULETUD! *E-poe kaupade väljastamine toimub kaupluste ladudest.

KÜLASTA KAUPLUSEID TURVALISELT >>

Hoolikalt valitud põrandatrapp

Hoolikalt valitud põrandatrapp

Head põrandatrappi iseloomustavad paigaldus- ja puhastamishõlpsus, haisuluku lisamise võimalus ning hea väljanägemine. Seejuures on oluline leida töökindel ja õigete mõõtmetega lahendus, mis juhiks kogu võimaliku vee ära küllaldase kiirusega!

Enne trapi ostmist on vaja välja selgitada, kui suur saab olema vee vooluhulk, mida trapp vastu peab võtma ning, milline peab olema tema läbilaskevõime. Samuti tuleb teada, kas ava nii restil kui äravoolul on ühesuurune ning kas komplektis on olemas ka haisulukk või kuidas on selle hiljem lisamisega. Vähem tähtis ei ole ka trapi paigaldamise ja puhastamise lihtsus ning disain.


Piisavalt suur vooluava

Dušiga pesuruumi trapp peab olema suurema äravooluga kui trepikoja või majandusruumi oma. Valimisel tuleb aluseks võtta ruumi vee vooluhulkade summa. Näiteks kui pesuruumis on valamu 0,3 l/s, pesumasin 0,6 l/s ja dušš 0,6 l/s, siis saame summaarseks vooluhulgaks 1,5 l/s.

Sellise vooluhulga kanalisatsiooni juhtimiseks valime 75 mm äravooluavaga trapi, millele liidame sama läbimõõduga kanalisatsioonitoru. Äravoolu ahendada ei tohi, kuna see vähendaks trapi normäravoolu.

Samal põhjusel on mõistlik valida trapp, mille ruutkaane suurus on vähemalt 15 × 15 cm. Väiksema kaane korral jääks selles olevate avade pindala vee ärajuhtimisel liiga napiks.

Sarnane probleem võib tekkida juhul, kui trapi äravooluava on väiksem kui 75 mm: eelnimetatud veekogust pole võimalik sel juhul kiiresti kanalisatsiooni juhtida. Seega võib tekkida üleujutus, mis omakorda levib teistesse ruumidesse ja kahjustab ulatuslikult ehituskonstruktsioone.


Disain ja puhastamine

Trapi puhastamisest ei ole pääsu: ikka koguneb sinna juuksekarvu või muud prahti. Seepärast soovitame trappi korrapäraselt kontrollida ja hooldada.

Trapi puhastamine peab olema lihtne. Valida tuleks selline lahendus, mida inimene suudab hooldada ilma tehnilise hariduse ja tööriistadeta. Uponori trappe on lihtne puhastada – eemalda ruutkaas, tõsta sisu välja ning puhasta üleliigsest. Ei ole vaja ei kruvikeerajaid ega ka jõudu.

Kuidas aga leida sobiva disainiga kaas? Plaaditud põranda puhul soovitame katta trapi roostevabast terasest ruutkaanega, mille küljepikkus on 16 või 20 cm. Sellises mõõdus kaas sobib enamiku keraamiliste plaatidega ja töötab ühtlasi dekoratiivelemendina.

Kuigi pakutakse ka värvilisest plastist kaasi, on 2 mm roostevabast terasest kaane suurim eelis just kõrgema temperatuuri puhul suurema koormuse talumine, mis võib olla isegi 150 kg.


Kerge paigaldada

Tänapäevase trapi paigaldamine on tehtud lihtsaks. Uponor pakub isegi selliseid trappe, millel on „jalad“ all. Niisuguse lahenduse saab paigaldaja enne põranda valamist sättida õigele kõrgusele. Tihti on juhtumeid, kus trapi õige kõrguse saamiseks kasutatakse mittesobivaid materjale trapi tõstmiseks, mis võivad põranda valamise käigus nihkuda . Samuti on trapi loodimine raskendatud, kui tõstmine on teostatud käepäraste vahenditega.

Kõik põrandatrapid tuleb siduda hüdroisolatsiooniga. Eriti tähtis on kvaliteetne niiskustõke korrusmajas ning kahe- või enamakorruselises eramus, kus põrandatrapi ümbrusest lekkinud vesi võib tungida ehituskonstruktsioonidesse ja rikkuda alumiste korruste viimistluse. Hüdroisolatsiooni kihi paigaldamata jätmine või vale paigaldus on sagedane eluaseme viimistluse riknemise põhjus.

Hüdroisolatsiooni kiht seotakse trapiga nii, et põrandal voolav vesi saaks liikuda ainult veeneelu ja sealt edasi kanalisatsioonitorustikku. Kui hüdroisolatsioon ei ole trapiga korralikult seotud, satub niiskus põrandakonstruktsioonidesse.

Uponor pakub lahendust, kus hüdroisolatsioon liidetakse trapiga spetsiaalse elastsest materjalist krae abil. See krae liimitakse niiskustõkkemastiksiga trappi ümbritseva põranda külge ja fikseeritakse trapi kaelas kiilrõngaga. Tihedama ühenduse saavutamiseks kaetakse teistkordsel põranda töötlemisel mastiksiga ka hüdroisolatsioonikrae.

Samuti võib kasutada moodust, kus mastiks sarrustatakse trapi ümbruses ja selle kohal klaasriidega. Peale täielikku kuivamist lõigatakse hüdroisolatsioon trapi kaela kohalt lahti ja fikseeritakse kiilrõngaga samamoodi nagu krae kasutamisel.

Pehme põrandakate fikseeritakse trapi kaelas kiilrõngaga ja kaanena kasutatakse roostevabast terasest või plastist ümarkaant.

Trapi ruutkaane plastist korpus liimitakse aga plaadiseguga hüdroisolatsioonikihi peale samamoodi nagu põrandaplaadid. Kaane korpuse keskel olev ava jäetakse kohakuti põrandasse valatud trapi neeluga.


Tõsterõngas muudab ümberehitamise lihtsamaks

Ruumide rekonstrueerimise käigus tuleb põrandapinda sageli tõsta. Niisugune olukord ei tähenda sugugi seda, et põrandasisesed kanalisatsioonitorustikud ja trapid tuleks enne uuele tasapinnale tõstmist välja lõhkuda. Piisab sellest, kui trappi tõsterõnga võrra kõrgemaks muuta. Üldine põhimõte nii trapi paigaldamisel kui ka pikendamisel on üks: trapi ülemine serv peab jääma aluspõrandaga tasa.

Tõsterõngaga saab neelu vertikaalsust korrigeerida kuni 4 kraadi. Uponori pakutava tõsterõnga kõrgust on võimalik ka muuta. Rõngast võib vajaduse korral lühemaks lõigata, samuti saab paigaldaja suurema kõrgenduse tarvis kaks tõsterõngast omavahel liita. Trapi ja tõsterõnga ning tõsterõngaste omavaheline ühendus on veetihe.

Tõsterõnga ülaosa on analoogne trapi ülaosaga, seepärast seotakse nad hüdroisolatsiooni kihiga ühtmoodi.


Haisulukk võitleb ebameeldiva lõhnaga

Põrandatrapi kaudu võib ruumi jõuda kanalisatsioonitorustikust leviv ebameeldiv lõhn, mis enamasti on tingitud vesiluku kuivamisest. Probleem võib tekkida põrandaküttega ja ebaregulaarse kasutusega pesuruumis või saunas, kus vesi vesilukust aurustub, avades tee haisule.

Ebameeldiva lõhna levikut saab vältida klapiga sulguva vesiluku abil – see ei lase trapil kuivada ja sulgeb veeneelu õhukindlalt. Uponori pakutavat klapiga haisulukku saab trappi paigaldada ka siis, kui viimane on juba põrandasse valatud. Seega jääb võimalus hankida haisutõke alles probleemi tekkimisel. Eelduseks on vaid see, et põrandas oleks Uponori 140 mm kõrgusega trapp. Madalama trapi puhul ei ole võimalik klapiga haisulukku kasutada.

Klapiga haisulukku on lihtne paigaldada ja see töö käib kiiresti: trapist eemaldatakse standardvesilukk ning asendatakse see uue haisulukuga.

Jaga
HOOLIKALT VALITUD PõRANDATRAPP on lisatud ostukorvi
Don't forget to buy these compatible products,