Kuidas valida kompressorit?

Kuidas valida kompressorit?

Kompressor on väärt tööriist, mis aitab nii mõnegi tüütu töö ära teha kerge vaevaga ning kompressoril on väga palju erinevaid kasutusvõimalusi.

Bauhofi tootevalikus on üle 10 kompressori. Enda jaoks sobivaima kompressori valimisel on rida faktoreid, mida silmas pidada. Neist olulisemateks on kompressori võimsus, mis on otseses seoses kompressori õhutootlikkuse võimega. Õhupaagi suurus, mis ulatub 1-2 kuni 100 liitrini välja. Õhu mahutavus on oluline õhumahukate tööde puhul, näiteks liivapritsimine, värvimine ja teised õhumahukad tööd. Õhumahukas paak on mugav, sest siis säilib töösurve pikema aja vältel ning kompressor ei pea end pidevalt laadima. Kolmandaks oluliseks näitajaks on rõhk – õhu tugevus, millega rõhk sellest väljub, mis on oluline tööriistade ja lisatarvikute korrektseks toimimiseks. Rõhk on reeglina reguleeritav, sest erinevatel lisatarvikutel ja tööriistadel, mis kompressorit kasutavad, on erinevad nõudmised. Õlitatavad kompressorid on üsna lärmakad, kuid Bauhofis on saadaval ka spetsiaalne SILENT mudel, mille müratase on teistest oluliselt väiksem.

Õhukompressorist üksinda ei ole väga palju kasu. Olulised on lisatarvikud ja surveõhul töötavad tööriistad, mis kompressoriga kaasa käivaid. Tuntuim neist on naelapüss, millega saab lüüa naelu puitu või kivipindadesse. Järgmise tooterühmana on igasugused pritsid – värvipüstol ükskõik mille värvimiseks: värv käib püstoli paaki ja suruõhk käib püstolist läbi ning pihustab värvi kerge vaevaga soovitud pinnale.

Lisaks värvipritsile on levinud ka soodaprits ning liivaprits – rooste või vana värvi eemaldamiseks puidult. Liiva ja sooda nende jaoks tuleb eraldi juurde osta. Ka krohviprits on üsna levinud tööriist. Praktiline mutrikeeraja – autorataste vahetamiseks surveõhu abil on väga lihtne. Määrdepüstol muudab aga õlitamise ja määrimise lihtsa vaevaga teostatavaks.

Täiesti geniaalne on lihtne õhupüstol, mida on hea kasutada saepuru või tolmust puhastamiseks, kuhu tavalise tolmuimeja või harjaga ligi ei pääse. Õhupüstolit ja kompressorit saab kasutada ka laste sünnipäevadel õhupallide täispuhumiseks. Siis on olemas rehvipüstolid – autorehvide või jalgrataste rehvide täispumpamiseks.

Lisatarvikute pakenditel on alati kirjas nõudmised tööriistale, milliste näitajatega kompressorit selle toimimiseks vaja on. Lisaks on kindlasti vaja ka suruõhuvoolikut. Nende hinnaklassid jäävad 7 kuni 50 euro vahele ning neid on erineva materjali, läbimõõdu ning pikkusega – mida pikem, seda mugavam on tööd teha.

Jaga
KUIDAS VALIDA KOMPRESSORIT? on lisatud ostukorvi