Segisti valutu valamise kunst

Segisti valutu valamise kunst

Mis liigub, see kulub ja vajab ka väljavahetamist. Näiteks dušisegisti. See, kui palju remonditöid niisuguse pealtnäha tühise vidina asendamine kaasa toob, oleneb algsest kraanipõlve paigalduslahendusest.

Sageli on segistile eelnev kraanipõlv alusseinale sobitatud käepäraste vahenditega, olgu need siis kipsplaaditükid, lauajupid või muu juhuslik kraam. Säärane moodus kõlbab üksnes juhul, kui segisti ei vaja mitte iialgi väljavahetamist. Niipea, kui teemaks kerkib segisti asendamine, saab kraanipõlve paigalduslahendusest oluline teema.

Eelista läbimõeldut

Kui kinnitada kraanipõlv seina külge juhuslike ehitusmaterjalide abil, võib segisti asendamise käigus puruneda nii kraanipõlve alusmaterjal, põlv kui ka veetoru. Sel juhul tuleb uue paigaldise kohale seadmiseks ja kinnitamiseks näiteks keraamiliste plaatide puhul maha lõhkuda – ja hiljem mõistagi ka taastada – juba suur tükk katteseina.

Kui aga kasutad kraanipõlve seina panemiseks paigaldusplaati, on tulevikus segistit vahetada lausa lust. Sel juhul passib uus segisti fikseeritud seinapõlve otsa täpselt, paigaldamine ei tekita veetorustikule vähimatki kahju, ei nõua suurt seinalammutust ega jäta võimalust ka lekkeks.

Seepärast on välja töötatud pressliitmikega kraanipõlvede ja galvaanitud terasest paigaldusplaatide sarjad, mis lubavad kerge vaevaga moodustada täpse ning tugeva segistisõlme. Neid põlvi on lihtne ühendada ja paigaldusplaadiga seinale kinnitada. Plaat ise on piisavalt pikk ja sobib tänu sellele ka konarustega seinale.

Vali lihtne paigaldus

Kraanipõlve seinale seades tuleb täpselt jälgida, et ta oleks paralleelselt ja loodis. Iga väiksemgi eksimus tähendab seda, et segisti ja kraanipõlve ots omavahel ei kohtu. Niisugune olukord võib muuta paigaldaja elu kibedaks.

Paigaldusplaadil on aga kinnitusavad õiges kohas juba olemas. Kui peremees oskab loodi kasutada, siis saab ta tänu sirgelt seinas olevale plaadile kraanipõlve ise kenasti paika ja torumeest tellida polegi tarvis.

Plaat hoiab segistiga liidetud kraanipõlve turvaliselt paigal ning põlve asukoht vastab standarditele ja on täpselt õige. Selleks, et fikseerida põlv plaadi külge, piisab vaid kiirest klõpsust ja ühest kruvist. Tugevalt ja õigesse asendisse kinnitatud kraanipõlvega klapib segisti ideaalselt.

Pressliitmikega kraanipõlvede ja paigaldusplaatide sarja lahenduse muudab eriti paindlikuks asjaolu, et põlve asendit on vajaduse korral ka väga mugav muuta.

 

segistid segistid
Selleks et anda kraanipõlvele teistsugune kalle, tuleb põlve küljest eemaldada vaid üks kruvi.


Kokkuhoid kuludelt

Paigaldusplaadi kasutamine säästab peale aja ka raha. Nii öelda tavalahenduse puhul on vaja palju tarvikuid ja vahendeid, alates põlvede kinnitamise alusmaterjalist lõpetades mitut masti kruvidega. Pealegi võivad plaadi puudumisel hõlpsasti tekkida asendivead. Nende möödapanekute korral suunatakse põlv õigesse kohta tavaliselt ekstsentrikute abil. See on aga jälle lisakulu.

Fikseerides kraanipõlve seinale paigaldusplaadiga, läheb vaja vaid loodi ning plaadi kinnitamise tüübleid ja kruve. Kõik muu – plasttihvtid ja kraanipõlve kinnitamise kruvid – on paigaldusplaadiga kaasas.

Paigaldusplaadi kasutamise eeliseid on juba mõistnud ka hotellipidajad: majutusasutustes purunevad segistid tihedamini ja siis on neid vaja vahetada. Kui kraanipõlv on juba alguses kinnitatud paigaldusplaadi külge, jäävad parandustöö puhul ainukeseks kuluks segisti ise ja vajaduse korral üks-kaks vannitoaplaati. Sel juhul pääseb segisti vahetaja nii seina kui ka torude lõhkumisest.

Kraanipõlve on paigaldusplaadi abil lihtne fikseerida!

1. Pista lukustustihvt vastavasse paigaldusplaadi avasse.
2. Paigalda kruvi kraanipõlve vasak- või parempoolsesse kruviavasse.
3. Klõpsa kraanipõlv lukustustihvtile ja kinnita ta kruviga paigaldusplaadi külge. Seejärel saad plaadi seinale kinnitada.

segistid

Jaga
SEGISTI VALUTU VALAMISE KUNST on lisatud ostukorvi
Don't forget to buy these compatible products,