Kastmisvahendid
- Kategooria Eemalda toode
- Kategooria Eemalda toode
- Kategooria Eemalda toode
- Kategooria Eemalda toode
- Kategooria Eemalda toode
- Kategooria Eemalda toode
Kastmise tihedus sõltub ilmast, mulda kuivatavad nii päike kui tuul. Kõige rohkem vajab taim vett aktiivse kasvu ja õienuppude moodustamise ajal.
Mida sügise poole aeg kulgeb, seda vähem taim vett vajab, sest siis on ööd niisked ning jahedad. Samuti on veevajadus väiksem vihmasel ajal, sest taimed saavad osa vajaminevast veest õhust. Kindlasti tuleb kasta mulda, mitte taimi, sest vastasel juhul võib vesi rikkuda nii taimede välimust kui ka soodustada haigestumist. Parim aeg taimi kasta on õhtul või varahommikul. Rikkalikult õitsevaid ja lopsaka lehestikuga taimi tuleb vajaduse korral kasta nii hommikul kui õhtul. Muld peab saama kogu poti ulatuses märjaks. Kui muld (turvasmullad) on nii kuivanud, et ei võta enam vett sisse ning taimed on lontis, tuleks taimed koos potiga umbes tunniks ajaks vette tõsta ja lasta neil varjulises kohas toibuda.
Suve üheks suurimaks probleemiks muruniitmise kõrval aias on kastmine. Mitte ainult peenrad, vaid ka kevadel istutatud iluaia puud-põõsad ning muru janunevad vee järele. Kasta pigem harvem, aga korraga rohkem! Kuna taimed saavad vett mullast juurtega, peab kastmisvesi jõudma juurteni. Kastes lühiajaliselt, niisutame ainult pealmist mullakihti ja vesi taime juurteni ei jõuagi. Väga vale on kasta märjaks taimed, aga jätta taimedealune muld kuivaks.
Veebruaris on õige aeg varuda köögivilja- ja lilleseemneid (nt. paprika, baklažaan, ripp-petuunia, begoonia, lobeelia jt.) ning kuu teisel poolel esimesed külvid teha. Ära kiirusta – parem mõni nädal hiljem kui varem! Samuti tuleb katta igihaljad ja ka teised päikesetundlikud taimed varjutuskangaga, et päike neile liiga ei teeks.
Maikuus hoolikalt tehtud aiatööd lubavad aiaomanikel juunis pisut vabamalt hingata ja tähelepanu pöörata rohkem väetamisele, täide hävitamisele, okste lõikamisele ja õitemere nautimisele.
Muru hooldustööde alla kuuluvad: niitmine, kastmine, väetamine, aga ka õhustamine, umbrohu ja -samblatõrje.
Muru tuleb esimest korda niita, kui on 6-8 cm kõrgune. Niitmiskõrgust vähendada järk-järgult kuni 3,5 cm kõrguseni. Niita tuleb regulaarselt, kuid korraga ei ole soovitatav eemaldada rohkem kui 1/3 taimede kasvust. Viimastel niitmiskordadel ei ole soovitav muru väga madalaks pügada, see käib ka suvise põuaperioodi kohta. Muru tuleks niita kuiva ilmaga, et vältida rohuklompide teket.