Kastmise erinevad võimalused

Kastmise erinevad võimalused

Suve üheks suurimaks probleemiks muruniitmise kõrval aias on kastmine. Mitte ainult peenrad, vaid ka kevadel istutatud iluaia puud-põõsad ning muru janunevad vee järele.

Erinevad otsikudKäsitsi kastmiseks on vaja voolikut, liitmikke ning kastmispüstolit. Voolikuvalikul tuleb arvestada lisaks voolikukvaliteedile ka vooliku läbimõõduga. Mida pikem trass ja mida rohkem on vaja vett edasi kanda, seda jämedama läbimõõduga peaks voolik olema. Kastmispüstolite valik on Claberil väga suur, enda jaoks sobiva püstoli saate valida selle funktsioonide ning ergonoomilisuse järgi. Claberi tootevalikus on olemas väga lihtsad ühe joalised kastmispüstolid ning ka ergonoomilised kuni 4-joaga kastmispüstolid. Ühtlasi on olemas erinevaid kastmispüstolikomplekte, kus on olemas ka vajaminevad voolikuliitmikud.

Erinevad kastmise võimalused

Vihmutiga kastmine säästab aega ja vett. Vihmutite valik Claberil on lai. Kõige lihtsamad on pöörlevad- ja pihustusvihmutid, mis sobivad suurepäraselt väikese ja keskmise aia kastmiseks. Pöörlevate- ja pihustusvihmutite kastmisala on enamuses ringikujuline. Lisaks on olemas ruutvihmutid, mille kastmisala nagu nimigi ütleb on ruudukujuline. Veel on olemas sektorvihmutid,  Nende kastmisala on ringikujuline aga on võimalik määrata kui suurt ala, sektorit nad ringist kastavad.

Kõikidel Claberi vihmutite pakenditel on peal kastmisala suurus ruutmeetrites, mida antud vihmuti suudab kasta, need andmed on teile suureks abiks vihmutite valikul. Optimaalne veesurve vihmutite jaoks on 2bari.

Taimed milledele ei sobi pealt kastmine, saab ideaalselt kastetud Ecodrop imbvooliku või Claberi tilkkastmistarvikutega. Nii imbvoolikut, kui ka tilkkastmissüsteemi saab kasutada ka kasvuhoones. Lisaks on võimalik tilkkastmissüsteemile juurde lisada taimer, mis aitab kastmise teha automaatseks. Claberil on olemas valmis tilkkastmiskomplektid, mille paigaldamine on tehtud võimalikult lihtsaks, et kõik tavakasutajad saaksid sellega hakkama.

 

 

Jaga
KASTMISE ERINEVAD VõIMALUSED on lisatud ostukorvi