Tilkkastmissüsteem kasvuhoonesse või iluaeda

Tilkkastmissüsteem kasvuhoonesse või iluaeda

Kuigi inimestele meeldib suvekuumus, ei naudi põuda ükski taim sinu aias. Selleks, et ei peaks muretsema taimede igapäevase käsitsi kastmise pärast, saab kasvuhoonesse või istutusalasse (näiteks hekile) paigaldada tilkkastmissüsteemi, mis on ette nähtud doseeritud veekoguse toimetamiseks just taime juurestiku juurde.

Tilkkastmisüsteemi olulisemaks eeliseks on see, et ei ole enam vajadust käsitsi kastmise järele, piisab vaid kraani lahtikeeramisest. Lisaks, iga taim saab vajaliku koguse vett, mis tõstab oluliselt taimede saagikust ning vesi jõuab vahetult taime juurteni, seega lehed ei saa päikesepõletusi või liigset vett ning nende haigestumise tõenäosus on väiksem;
 

 

Tilkkastmissüsteemid (ZUK, Gardena) on harrastajate seas levinud, sest süsteemi on mugav kasutada, säästab aega ja jõudu. Paigaldusega saab igaüks hakkama ja kogu süsteem ei vaja erihooldust.

Erinevad tootjad pakuvad erinevatele vajadustele vastavaid baaskomplekte. Kui taimi on rohkem, siis saab alati tilguteid juurde osta. On võimalik ühendada veetrassiga või veenõuga, kust vesi raskusjõul alla vajub.

Kui on tekkinud plaan ka oma aias kastmisvaeva vähendamiseks, tuleks kaardistada taimeridade kogupikkus ning veevarustuse võimalikud variandid. Siis on juba konkreetseid tooteid lihtsam valida ning ka spetsialistidelt täpsustavaid nõuandeid küsida.
 

Autor: Signe Kangur, maastikuarhitekt

Jaga
TILKKASTMISSüSTEEM KASVUHOONESSE VõI ILUAEDA on lisatud ostukorvi